SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Büyükşehir Belediyesinden Otobüslere İlişkin Açıklama

Büyükşehir Belediyesinden Otobüslere İlişkin Açıklama
Bu haber 16 Eylül 2015 - 23:29 'de eklendi ve 524 kez görüntülendi.

Diyarbakır‘da belediye otobüslerine alıkonulması üzerine bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ açıklama yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ, Yenişehir ilçesi Fiskaya Semti‘nde belediye otobüslerinin alıkonulmasına ilişkin açıklama yaptı. Dün bazı basın yayın organlarında belediye otobüsleriyle ilgili asılsız bazı haberlere yer verildiğini hatırlatan Altuğ, hiçbir araçlarının bomba ihbarı nedeniyle durdurulmadığını, pazar günü saat 09.00‘da üniversiteden şehir merkezine yolcu taşıyan 7 araçlarının, Fiskaya Semti‘nde kimliği belirsiz kişilerce durdurulup, şoförlerden zorla kontaklar alınarak yola çekildiğini kaydetti.

‘Can güvenliği sağlanamadığı için müdahalede bulunamadık’

Bu araçlara ileriki saatlerde personellerinin müdahale ettiğini, 7 araçtan 4’ünün sağlıklı bir şekilde olay yerinden alınarak seferlerine tekrar devam ettiğini ifade eden Altuğ, “Ancak Pazar günü 19.50’de tekrar rutin seferlerini yapan 2 aracımıza, aynı bölgede kimliği belirsiz kişiler tarafından el konulmuştur. O gece otobüslerimiz personelimizin can güvenliği bulunmadığından müdahalede bulunulmamıştır. Salı günü bir iki defa otobüslerimizin alınması için Emniyet Müdürlüğü ile diyalog geliştirilmiş ancak, can güvenliğimiz olmadığı için araçlarımız alınmamıştır.” dedi.

Altuğ: Lastikleri taktıktan sonra araçlarımızı aldık

Salı günü saat 15.30 civarında personelleri tarafından yapılan girişimin başarıyla sonuçlandığını kaydeden Altuğ, “Araçlarımızın yanına gidildiğinde 5 aracımızın da ön lastiklerinin patlatıldığı görülmüştür. Lastikler olay yerine götürülerek değişim yapılmış ve 15.30-18.00 saatleri arasında personelimizin yaptığı çalışmalar ile araçlarımız güvenlikli bir şekilde tekrar garaja çekilmiş ve bugün itibariyle seferlerine başlamışlardır.” diye konuştu.

Yaşanan olayla ilgili dün ve bugün bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirten Altuğ, kimliği belirsiz kişilerce el konulan araçlarını can güvenlikleri sağlandıkları süre zarfında aldıklarını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA