SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Başbakan Davutoğlu tarihi anı TRT Haber’e değerlendirdi

TRT Haber canlı yayınına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu tarihi anı…

Başbakan Davutoğlu tarihi anı TRT Haber’e değerlendirdi
Bu haber 30 Eylül 2015 - 23:15 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.
Filistin bayrağının Birleşmiş Milletler binasında göndere çekildiği o tarihi anın en önemli tanıklarından olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, duygularını TRT Haber canlı yayınında tüm Türkiye ile paylaştı.

TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör ve Serhat Akça’nın sorularını cevaplandıran Başbakan Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:

“Çok duygulu bir andı. 29 Kasım 2012’de Birleşmiş Milletler (BM) de Filistin adına konuşan Mahmud Abbas dışında ben vardım sadece. ‘Bir gün Filistin bayrağının bu binanın önünde dalgalanacağını da hep birlikte inşallah göreceğiz’ demiştim. Mahmud Abbas da bana bugün bunu hatırlattı. ‘Herkes bizi terk ettiğinde yanımızda sadece siz vardınız’ dedi.

Bütün ülkeler nezdinde lobi yaptık ve büyük bir farkla kazandık. Bu mutluluğu aynı Mahmud Abbas gibi yaşıyorum. Bugün dalgalanan sadece Filistin bayrağı değil, insanlık onurunun bayrağıdır. Özgürlüğün, onurun bayrağıdır.

Geldiğim gün, ilk görüşmelerden birini Sayın Abbas’la yapmıştım. İnşallah Filistin, diğer uluslararası örgütlerde tanınma sürecine girecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA