SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Bahçeli’den Davutoğlu’na: Sen ‘serok’luğuna devam et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul’daki Yenikapı Miting Alanı’nda yaptığı konuşmada, Başbakan…

Bahçeli’den Davutoğlu’na: Sen ‘serok’luğuna devam et
Bu haber 18 Ekim 2015 - 19:31 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

1 Kasım seçimleri yaklaşırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilk mitingini İstanbul’da düzenledi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın oğlu Bilal Erdoğan‘ın İtalya’da doktora yapmasını eleştirerek “57 İslam ülkesi dururken kaçacak, doktora yapacak Vatikan’ı mı buldun” diye sordu. MHP Genel Başkanı, “Şehit babalarına karaktersiz deyip kendi evladını yurt dışına kaçıran şahsiyette yerliliğin tortusu yoktur” dedi.

Güvenlik riski ve seçime kısa süre kaldığı için mitinglerini 3 büyükşehirle sınırlayan MHP lideri, geçen hafta pazar günü yapmayı planladığı İzmir mitingini, Ankara’daki saldırı üzerine ertelemişti.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

Sizler korkuyu püskürtüp umudum meşalesini yakıyorsunuz. Sizler Türkiye üzerinde hesap yapanları şaşkına çevirip huzurlu bir geleceğin kilidini açıyorsunuz. En zor zamanlardan ülkenize sahip çı0ktınız. En zor zamanlarda biz varız dediniz. Yıldırıcı saldırılara göz açtırmadınız. Buraya geldiniz çünkü siz Türkiye’siniz.

İnsan görünümlü caniler Türkiye’yi ablukaya almıştır. 19 Ekim’de yaşanan canlı bomba felaketi tarihimiz en kanlı saldırılarından biri olmuştur. Ülkemiz kana bulamakla kalmamış, korku tüneline de sokulmuştur. Biz silahtan korkup ölümden çekinseydik ne samimi ne göz pek olabilirdik. Biz böyle ucuz tekniklere bayat numaralara 46 yıldır papuç bırakmadık. Biz etek giyip nifak kusanlara benzemedik. Benzemeye de niyetimizi yok. İsterlerse bombalarını kuşanıp gelsinler biz buradayız.

Ülkede bahar havası esecekti, söyleyiniz bana Türkiye’de ağlamayan ana kaldı mı? Şimdi de ne mutlu şehit anlarına diyecek adar alçalıyor sonra da akan kanların hesabını sormaktan söz ediyorlar. Bunlarda ne ahlak ne haysiyet kalmıştır. 2007’te sıfırdan alınan terör AKP’yle yeniden azmıştır. PKK’yla yürütülen pazarlıklar bölünme heveslilerine yaramıştır. PKK’nın siyasi şubesi HDP saraylarda ağırlandı. İmralı canisinin mesajları mitinglerde okutuldu. PKK’yla başkanlık pazarlığı yaptılar. Oslo’da rezilce diz çöktüler.

Türkiye büyüdü güçlendi. Yüzyıllık denetimden kurtulduk diye sözde uzlaşmaya vardılar, Barzani’yle anlaştılar. Teröre geçiş sağladılar. Habur’da katilleri karşılarken utanmadan bizleri suçladılar. Oysa biz diyorduk ki bu yaptığınız baştan ayağa yanlıştır. Terörist namusu milletimizin ensesinde durursa terör bitmez. Ya kendiliklerinden teslim olup adalet önüne çıkarlar. Ya da kalanların teslim olmaya zorlayan köklü bir imha hareketine girişilmelidir. Pazarlık müzakere gibi çürümüş yöntemlere herkes razı olsa bile şehitlerimiz razı olmaz. Dedik ki PKK’nın teröre mola vermiş olması sizi yanıltmasın. Ayrılmak için binlerce evladımızı katlettiler. Sizi teröristlere bölünme yolu açarsanız zaten teröre ihtiyaçları kalmaz. Anadolu’yu Yunan’a verseydiniz savaşa gerek olmazdı. Süleyman Şah’ın 10 asırlık naaşını bir avuç çapulcu önünden kaçarken de bunları yaptılar. Biz dedik ki teröristlere istediklerini verirseniz daha fazlasını isterler. Eline kan bulaşmış bu örgütün taktiklerini ağzınıza kanmayın. Onlar iyi şeyler olacak dediler, biz bölünmeye kapı aralıyorsunuz dedik. Onlar çözüm dedikleri bizler çözülme dedik. Bunları dedik diye o zamanın başbakanı tarafından morg bekçisi diye itham edildik. Sonuç itibariyle 20 Temmuz’da itibaren terör yer yanımızı kasıp kavurdu.

57 İslam ülkesi dururken kaçacak, doktora yapacak Vatikan’ı mı buldun?

AKP-PKK-HDP kapanı Türkiye’yi kapana kıstıramaz

Bu vatan Türkiyelilerin değil Türk milletinindir. Kendi evladını yurtdışına kaçıran bir şahsiyetle milliliğin tortusu görülebilir m?

Erdoğan ve Davutoğlu birden bire millilik yarışına girmiştir. Bunlar için milli olmak yakayı kurtarmak demektir. Papaz elbisesi giyme Erdoğan’ı Hıristiyan göstermeyeceğine göre, millilik demekle de milli olmaz. Millilik Erdoğan’ın cehennemi olacaktır. Türk milleti yoğun çok boyutlu çok aktörlü bir fitne kampanyasının hedefindedir. Türkiye’nin etrafı terör örgütlerinin egemenliği altına girmiştir. Irak’taki mezhep ve etnik merkezli istikrarsızlık hızla yayılmaktadır. Türkiye’nin dış politikası çökmüştür. Sınırımızın diğer yakasına Kürdistan propagandası yapılmaktadır.
Erdoğan’ın Şam’da namaz kılma heyecanı yerini canlı bombalara bırakmıştır

Ankara’da bomba patlıyorsa bunun bedelinin iktidarın ödemesi şarttır. Sınır güvenliği sağlayamayan canlı bombaların kimliği bilinmesine rağmen yakalayamayan aciz Başbakan’ın 1 Kasım’da görevden alınması şarttır.

Ölen Suruç katliamcısını hukuka teslim etmekle övünen kafası karışık bu başbakanla ulaşılacak bir gelecek yoktur.

Davutoğlu fikren zihnen ahlaken perişandır. 400 milletvekili almak için iblisle bile masaya oturacak bu gözü dönmüşlerden Türkiye’yi kurtarmak zorundayız. 1 Kasım’da ülkenin geleceğine oy verecek misiniz? Artık yeter Türkiye kazansın. Türk milleti bir yıldız gibi parlasın.

Demokrasi düşmanları AKP’nin kanatları altına girmiştir. 7 Haziran’da beklentileri karşılanmayan Erdoğan ve Davutoğlu, eşgüdüm halinde Türkiye’yi seçime sürüklemişlerdir. İstikrarsızlığı sorumlusu AKP’dir. AKP’nin sonu gelmiştir. Erdoğan’ın Türkiye aleyhine yaptığı planlar bozulacaktır. Yıkım kadrosunu çözülme lobisini MHP alp edecektir. Türk milletini rahata ve refaha ulaştıracağız. Bizi karalıyorlar. Bize hayırcı diyorlar. Seçime gidiyorsak MHP gövdesini taşın altına koymaya hazırdır. Davutoğlu bize hiç bir zaman koalisyon teklifinde bulunmadı.

“Davutoğlu, Erdoğan’a ‘hayır’ diyebildin mi?”

Davutoğlu bize geldiğinde olumlu yaklaştık. Davutoğlu tepeden tırnağa aldatmadır. Ekranlarda gösterdiğimiz silah çantanın ardından Davutoğlu şoka girmiştir. Çünkü bunların derdi kutudur. Kutuya giren çıkandır. Koalisyona yanaşmayan Erdoğan ve Davutoğlu’dur. Davutoğlu korkak, Saray diplerinde gezen sinsidir. Davutoğlu sen de bir kez olsun onurlu davranıp haysiyetli bir şekilde hayır diyebildin mi? Oslo’da evet dediniz, İmralı’da evet dediniz, Avrupa başkentlerinde ‘evet’ dediniz. Hesap vermeye gelince ‘hayır’ dediniz. MHP Türkiye’nin son siperidir ve hem evet hem de hayır demesini bilir.  Biz AKP gibi her şeye evet deseydik son yurdumuz sönerdi. Türkiye’ye Avrupa’nın hasta adamı diyorlar. Bölünmemizi bekliyorlar.

Türkiye’nin bu kötü gidişatına sessiz kalacak mısınız? Ülkenin geleceğine oy verin hesabı sorun bu oyunu bozun. Geçişi kucaklayıp, geleceğe koşmanın vaktidir. Türk milletini refaha biz kavuştururuz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA