SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Ağrı Valisi; Terörün büyük oyununu açıkladı

Ağrı Valisi Musa Işın, kentin son 2 yıldır terör örgütü ve onun uzantılarınca pilot bölge seçildiğini ifade ederek şok bir tespitte bulundu:

Ağrı Valisi; Terörün büyük oyununu açıkladı
Bu haber 22 Ekim 2015 - 18:52 'de eklendi ve 414 kez görüntülendi.

Ağrı Valisi Musa Işın, “Ağrılılar, geleneklerine, inançlarına bağlı, mütedeyyin kendi halinde yaşayan, çocuklarına gelecek hazırlayan kendi halinde bir halkken, iki yıl içerisinde bu halk üzerinde çok büyük bir oyun oynanmaktadır” dedi.

Ağrı’da yapımı tamamlanan 8 derslikli spor lisesi ile 16 derslikli güzel sanatlar lisesi ve 200 kişi kapasiteli öğrenci pansiyonu, Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı.

Vali Işın, açılışta yaptığı konuşmada, öğrencilere geleceklerini kazanmanın eşiğinde olduklarını ifade ederek, eğitim dışında hiçbir macera, hiçbir ütopya, hiçbir hayalperestliğin kendilerini bugünkü durumlarından daha iyiye götüremeyeceği uyarısında bulundu.

Öğrencilere hayatlarını, gençliklerini kötü insanların emellerine alet etmemeleri çağrısında bulunan Işın, şunları söyledi:

“Bakın 14, 15, 17 yaşında çocuklar gelip teslim oluyor. ‘Gidin adam öldürün’ diye kendi boylarından yüksek silah ellerine veriliyor. ’14 yaşındaki çocuk silah kullanır mı?’ İşte vicdansızlık, akılsızlık, beyinsizlik ve insafsızlık budur. Başka hiçbir şey değildir. Çocuklar, siz yaşamaya çalışın, ölmeye çalışmayın. Ölmek, yok olmak çok kolaydır. Sizi birileri öldürmek isteyebilir. Onlara kesinlikle kendinizi kullandırtmayın, fırsat vermeyin. (Dağa) Çok istiyorlarsa kendi çocuklarını göndersinler.” 

“KÜRDÜN EN BÜYÜK DÜŞMANI PKK’DIR”

Öğrencilerden bölücü terör örgütünün ve uzantılarının “Kürt’ün hakkını koruyoruz” yalanına kanmamalarını isteyen Işın, şöyle devam etti:  

“Kürt’ün en büyük düşmanı PKK’dır. Bütün bu olumsuzlukları yaratanlar, Ağrı’nın huzurunu bozan onlar değil mi? Ağrı’yı açıkça söylüyorum pilot bölge seçtiler. Ağrılılar, geleneklerine, inançlarına bağlı, mütedeyyin kendi halinde yaşayan, çocuklarına gelecek hazırlayan kendi halinde bir halkken, iki yıl içerisinde bu halk üzerinde çok büyük bir oyun oynanmaktadır. Burayı huzursuz ettiklerini ve araçların yakıldığını biliyorsunuz, daha 2-3 ay önce insanların dağa götürülüp haraç kesildiğini, şehir merkezinde adam katledildiğini biliyorsunuz. Eleşkirt’te hem adamın arabasını yakıp hem de dağa götürülüp 250 bin lira alındığını biliyorsunuz. Peki, bu nasıl halk sevdasıdır. Bu nasıl Kürtlüktür. Bu Kürt düşmanlığıdır.”

“DAĞDA OLMANIN HİÇ BİR GEREKÇESİ YOK”

Işın, devlet olarak insanlar yaşasın, çocuklar okusun geleceklerini temin etsinler istediklerini, buna çabaladıklarını ama terör örgütünün çok sayıda çocuk ve genci dağa götürerek ölüme sürüklediğini dile getirerek, “Bugün dağda olmanın hiçbir gerekçesi yoktur. Birisi kalksın dersin ki, ‘bizim haklarımız eksiktir, bize şu verilmiyor.’ Bugün Türk neye sahipse Kürt de ona sahiptir. Kürt neye sahipse Türk de Arap da ona sahiptir. Hiçbir eksiklik yoktur. Bir şey varsa da demokratik zeminlerde her şey söylenebilecek durumdadır” diye konuştu.

“PKK, IŞİD BİRLİKTE KATLİAM YAPIYOR”

Vali Musa Işın, Ankara’daki terör saldırısına da değinerek, şunları kaydetti:

“Ankara’da menfur bir saldırı yapıldı. (Bu saldırının amacı) Türkiye’yi kargaşaya sürükleyip, infial yaratıp iç çatışmaya sürükleyip başka ülkelere, Suriye, Irak’a, şuna buna benzetmektir. Zaten söyleniyor, kimlerin kimlerle iş birliği yaptığı. PKK, IŞİD, şunlar bunlar birlikte katliam yapıyor, ondan sonra algı operasyonu yapıp ‘efendim şunlar yaptı, bunlar yaptı’ deyip milleti birbirine kırdırmaya çalışıyorlar. Milletin kanı üzerinden, masum insanları öldürerek istikbal temin etmeye çalışıyorlar. Allah memleketimize zeval vermesin. Dirlik ve birliğimizi muhafaza etsin.”

Kaynak : AA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA