SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/haberlife.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

İşte Diyarbakır’da Öldürülen 5 IŞİD’li Terörist

Bingöl nüfusuna kayıtlı 5 teröristten birinin Suriye’nin Rakka kentinde idam ve infaz emri veren kadı, diğerininse IŞİD’in Telabyad komutanı olduğu tespit edildi. İşte o isimler..

İşte Diyarbakır’da Öldürülen 5 IŞİD’li Terörist
Bu haber 28 Ekim 2015 - 23:24 'de eklendi ve 962 kez görüntülendi.

Diyarbakır‘da terör örgütü IŞİD‘e yönelik düzenlenen operasyonda, koçbaşıyla hücre evine giren özel harekat polislerini, canlı bombanın karşıladığı ortaya çıktı. Canlı bombanın üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 2 polisin şehit olduğu belirtildi.

5 TERÖRİSTİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Diyarbakır’da, eylem hazırlığındayken ‘bomba villalarına’ yapılan baskında öldürülen 7 teröristten 5’inin kimliği belirlendi. Serhat Seyithanoğlu, Ergün Gül, Sıddık Bünül, Veysel Argunağa ve Cahit Ölmez’in Bingöl nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

ARANAN CANLI BOMBALAR DEĞİLLER!

Kimlikleri tespit edilen teröristler arasında daha önce IŞİD’in canlı bombaları olarak aranan kişilerin bulunmadığı belirlendi.

Operasyonda kendisini patlatarak 2 polisi şehit eden canlı bomba ile yanında bulunan ve parçalanarak ölen diğer teröristin kimlik belirleme çalışmaları sürüyor. Yüz tanıma sistemiyle bilgilerine ulaşılmaya çalışılan 2 canlı bombanın da Türk olduğu tahmin ediliyor.

BİRİ CANLI BOMBA, BİRİ KADI, BİRİ KOMUTAN!

Öldürülen teröristlerin Suriye’de canlı bomba eğitimi aldığı, birinin Suriye’nin Rakka kentinde ‘idam ve infaz emri veren kadı’, diğerininse Telabyad komutanı olduğu belirlendi.

iste-diyarbakir-da-oldurulen-5-isid-li-terorist-7821208_1626_m

1 CANLI BOMBA YAKALANDI, GÖZALTI SAYISI 15’E ÇIKTI

Çatışma reflekslerinden, tümünün canlı bomba olduğu belirtilen 7 teröristin haziran ayında Suriye’den Türkiye’ye girdikleri tahmin ediliyor. Telabyad’ın YPG denetimine geçtiği dönemde sığınmacılar arasında Türkiye’ye sızdıkları öngörülüyor. Gözaltına alınan şüpheli sayısıysa 1’i canlı bomba, 3 kişinin daha yakalanmasıyla 15’e çıktı. 3’ü kadın 15 kişinin sorgusu sürüyor. Olayı soruşturan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, ek gözaltı süresi verdi. Emniyet yetkilileri, teröristlerin hedefinde Kürt yöneticiler ve kurumlar olabileceği ihtimalini değerlendiriyor.

iste-diyarbakir-da-oldurulen-5-isid-li-terorist-7821208_331_m
KAPIYI CANLI BOMBA AÇMIŞ!

Diyarbakır’da terör örgütü IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonda, koçbaşıyla hücre evine giren özel harekat polislerini, canlı bombanın karşıladığı ortaya çıktı. Canlı bombanın üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 2 polisin şehit olduğu belirtildi.Canlı bombaların ölü olarak ele geçirildiği hücre evlerinde yapılan incelemelerde çok miktarda TNT ve RDX, C4, A4 bileşenli patlayıcılar bulundu. Ayrıca 2 Kalaşnikof silah, 8 tabanca, 1 adet av tüfeği, 200 kilogram amonyum nitrat, çok sayıda fünye ve örgütsel doküman ele geçirildi. IŞİD üyelerinin dikkat çekmemek için HDP’ye yakın Emek Akademisi ve Özgür Yurttaş Derneği’ne komşu oldukları belirtildi. Kaldıkları villanın duvarlarına “KCK, Kürdistan IŞİD’e mezar olacak” ve “YDG-H” gibi yazılar yazarak kendilerini kamufle ettikleri anlaşıldı.

iste-diyarbakir-da-oldurulen-5-isid-li-terorist-7821208_8784_m

5’İ DE BİNGÖLLÜ

5’inin Bingöllü olduğu belirtilen ve ölü ele geçirilen teröristlerin Suriye ve Irak’ta savaştıktan sonra Türkiye’ye geldiği bildirildi. Radikal dini eğitimlerle canlı bomba eylemi yapacak duruma geldikleri belirlenen teröristlerin çatışmada kendilerini patlattıkları tespit edildi.

Öldürülen teröristlerin hücre yapılanması içinde oldukları ve hiç dışarı çıkmadıkları, lojistik, gıda gibi ihtiyaçlarının örgütün Diyarbakır sorumlusu N.T. ve ekibi tarafından sağlandığı açıklandı. N.T.’nin de gözaltına alınanlar arasında olduğu ifade edildi.

Patlayıcıların hücre evlerine nasıl getirildiğinin araştırıldığı, Suriye’den getirilmiş olabileceği üzerinde duruluyor. Teröristlere destek sağlayan kişilerin de kendilerine öğrenci görüntüsü vermek için taşıdıkları kitapları ‘tabanca kabı’ olarak kullandıkları belirlendi. Hücre evinde, içine tabanca girecek şekilde oyulmuş matematik kitabı bulundu.

Öldürülen teröristlerle hücre yapılanmaları gereği Suruç, Ankara ve Diyarbakır’daki saldırıları düzenleyenler arasında bağ tespit edilemediği, hücre yapısı dolayısıyla 5-10 kişilik gruplar halinde bağımsız çalıştıkları belirtildi.

HSBC VE SİNAGOG SALDIRILARINI HATIRLATTI

Öte yandan 2003 yılında Bingöllü El Kaide mensubu teröristler İstanbul’da HSBC binası ile sinagoglara bombalı araçlarla saldırı düzenlemişti. Bingöl nüfusuna kayıtlı El Kaide üyesi birçok kişinin son dönemde IŞİD’e katıldığı biliniyor. (Kaynak: Habertürk)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA