SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Koza İpek Holding için önemli açıklana

Koza İpek Holding’e soruşturma için bilirkişi raporu hazırlayan Prof. Dr. Çomaklı, her şey hukuka uygun. “Maksatlı haber yapılıyor” dedi.

Koza İpek Holding için önemli açıklana
Bu haber 05 Kasım 2015 - 8:20 'de eklendi ve 239 kez görüntülendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Koza İpek Holding‘e ilişkin soruşturma dosyası kapsamında bilirkişi olarak görevlendirilen Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “bazı medya kuruluşlarınca maksatlı olarak hakkında çıkarılan haksız ve ağır iftiralar nedeniyle açıklama yapma lüzumu doğduğunu” bildirdi.

“HAKSIZ İFTİRA ATIYORLAR”

“Kendisine atfedilen dolandırıcılık iddiasının gerçek dışı, haksız bir iftiradan öteye gitmediğini” anlatan Çomaklı, şöyle devam etti:

“SİCİLİM TERTEMİZ YALAN ATIYORLAR”

“Ağır ceza mahkemesinde görülen bir davada tanık olarak ifade vermiş olmama rağmen, maksatlı şekilde alçakça bir iftira ile sanki dolandırıcılıktan hüküm giymiş ve tutuklanmışım gibi gösterilerek adli sicil kaydımın bozuk olduğu izlenimi verilmektedir. Öncelikle belirtmem gerekir ki hayatımın hiçbir döneminde, hiçbir şekilde, hiçbir suçlama nedeni ile hüküm giymedim ve tutuklanmadım. İleri sürülen dosyalarda tanık olduğumdan bahsedilmemiş, tamamen gerçek dışı iftiralarla saldırıda bulunulmuş ve bilirkişilik yapamayacağım ileri sürülmüştür. Kaldı ki şahsımla hiçbir ilgisi olmamakla beraber, iddialara neden olan bu dosyanın da Yargıtay sürecinde bozulduğu ve zaman aşımından ortadan kaldırıldığı görülmektedir.”

“TAMAMEN BAĞIMSIZ VE HUKUKA UYGUN”

Bilirkişilik yapması konusunda hukuki bir engel bulunmadığını ifade eden Çomaklı, “Tamamen bağımsız ve talimatsız, hukuka uygun olarak hazırlamış olduğumuz bilirkişi raporu şahsım üzerinden algı operasyonu ile karalanmak ve itibarsızlaştırmak istenmektedir. Şahsıma ait adli sicil kaydında herhangi bir hüküm giymişliğim veya ceza almışlığım olmadığı gibi aynı zamanda ‘adli sicil arşiv kaydım’ dahi bulunmamaktadır” dedi.

Prof. Dr. Çomaklı, hakkındaki iftiralarla ilgili suç duyurusunda bulunacağını ve tazminat davaları açacağını sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA