SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Error 521 Ray ID: 43bfb178930aacb4 • 2018-07-17 21:10:04 UTC

Web server is down

You

Browser

Working
Bucharest

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The web server is not returning a connection. As a result, the web page is not displaying.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not responding. Additional troubleshooting information.

Figen Yüksekdağ’a fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle…

Figen Yüksekdağ’a fezleke
Bu haber 22 Kasım 2015 - 22:07 'de eklendi ve 1.135 kez görüntülendi.

Başsavcıvekili Hüseyin Şahin tarafından düzenlenen fezleke, TBMM Başkanlığı’na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı‘na gönderildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, 7 Eylül 2015’te başsavcılığa dilekçe vererek, Figen Yüksekdağ’ın 31 Temmuz 2015’te Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hakkında, “yargıya talimat verdiği ve yargı görevini yapanı etkilediği” iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu hatırlattı.

Aydın’ın dilekçesinde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu’nun, Cumhurbaşkanı’nın ancak vatana ihanetten dolayı suçlanabileceğine hükmeden Anayasa’nın 105. maddesini gerekçe göstererek Yüksekdağ’ın suç duyurusunu işleme koymadığı belirtildi.

Dilekçede, Yüksekdağ’ın suç duyurusunda yer alan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Temmuz’daki “Bu gece ilk adım kararlı şekilde atıldı. Eş zamanlı olarak ülkemizin 16 vilayetinde 300’e yakın noktada yapılan operasyonlarla bir süreç başlatıldı. Bu süreçle birlikte çok sayıda şu anda zanlı gözaltına alınmış vaziyette. Bu gözaltına alınanlarla ilgili tabii bir süreç başladığı gibi, bu sadece bu geceye yönelik bir operasyon değildir ve bu operasyon bundan sonraki süreçte de kararlı şekilde devam edecektir” açıklamasına yer verildi.

Yüksekdağ’ın suç duyurusu dilekçesinde belirttiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Temmuz 2015’teki “Terör örgütünü kendi arkasında görenler, sırtımızı şuraya buraya dayıyoruz diyenler bu ifadelerin bedelini ödemelidir” beyanının, terör suçlarına yönelik hukukun işletilmesine dair bir temenni olduğu kaydedildi.

Avukat Hüseyin Aydın’ın dilekçesinde, Yüksekdağ hakkında “iftira” suçundan kamu davası açılması istendi.

‘İFADE HÜRRİYETİ SINIRLARINI AŞTI’

Bunun üzerine yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan fezlekede, şikayet edilen Yüksekdağ’ın beyanlarının “Cumhurbaşkanına hakaret” suçu kapsamında olduğu ve atılı suçun yasal unsurlarının oluştuğu kaydedildi.

Fezlekede, Yüksekdağ hakkında Anayasa’nın 83. maddesine istinaden dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunulması gerektiği kanaatine varıldığı bildirildi.

AA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA