SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Sur’dan kaçan aile; 9 gün boyunca bulgur yedik

Sur’da süren operasyonlarda evine kurşun ve roketatar mermisi isabet eden aile, yaşadıkları dehşeti anlattı. Evlerinden zırhlı araçla çıkan aile, 9 gün boyunca bulgur yemiş.

Sur’dan kaçan aile; 9 gün boyunca bulgur yedik
Bu haber 16 Aralık 2015 - 12:20 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi.

Kars‘tan 20 yıl önce iş bulma umuduyla eşi Sultan‘ı da yanına alan Ağahan Ün, Diyarbakır‘ın Sur İlçesi’ne yerleşti. Hurda toplayıp satan Ağahan Ün, 11 yıl önce Savaş Mahallesi‘nde ev aldı. Ancak ilçede 4 ay önce başlayan olaylar binlerce kişi gibi 5 çocuklu Ün Ailesi’nin de hayatını altüst etti.

EVDEN ÇIKMAK İÇİN POLİSİ ARADILAR

Çatışmalar nedeniyle ailenin kaldığı eve kurşun ve roketatar mermisi isabet etti. Gidecek yerleri olmayan 7 kişilik aile, kurşunlardan korunmak için günlerce geceyi mutfak ve banyoda geçirdi. Pazar günü 155 Polis İmdat Hattı’nı arayan Ağahan Ün, evlerinden çıkmak için yardım istedi.

ZIRHLI ARAÇLAR SİPER OLDU, EVDEN ÇIKTILAR

Telsizden operasyon ekiplerine anons edilerek, aileye yardım edilmesi ve ateş edilmemesi uyarısı yapıldı. Ün Ailesi zırhlı polis araçlarının siper olmasıyla evlerinden çıkabildi.

HASTANEYE SIĞINDILAR

Gidecek yerleri olmadığı için baba Ün, eşi ve yaşları 4 ile 16 arasında değişen 5 çocuğuyla Selahattin Eyyubi Hastanesi Acil Servisi’ne sığındı. Durum Başhekim Şenol Gedik’e bildirilince hastane odası mağdur aileye geçici olarak tahsis edildi.

sur-da-yasayan-aile-9-gun-boyunca-bulgur-yedik-7972548_9219_m (1)

“YİYECEĞİMİZ KALMAMIŞTI, 9 GÜN BOYUNCA BULGUR YEDİK”

Gözü yaşlı anne Sultan Ün, “Aylardır iki ateş arasındayız. Çatışmalarda evimiz büyük hasar gördü. Silah ve bomba sesinden çocuklarım çok korkuyordu. Mermilerden korunmak için geceyi mutfak ve banyoda geçirdik. Evde yiyecek bir şey kalmadığı için çocuklarıma 9 gün boyunca bulgur pilavı yedirdim. Artık yiyecek bir şey kalmadığı için evimizi terk ettik. Şimdi çaresizlik içinde ne olacağını düşünüyoruz” dedi.

“BARIŞTAN BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUZ”

Aylardır iş yapamadığını belirten Ağahan Ün ise, “Çatışma bizi mahvetti. Çocuklarımın psikolojisi bozuldu. Kaldığımız yer dayanacak gibi olmadığı için 155’i arayıp evimizi bir valizle terk ettik. Ev kiralayacak param olmadığı için hastanenin acil servisine sığındık. Huzur ve barıştan başka bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

“DERMAN BABA” SAHİP ÇIKTI

Diyarbakır’da zengin ve fakirler arasında köprü görevi üstlendiği için “Derman Baba” olarak anılan Yılmaz Acu, aileye yardım eli uzattı. Acu, aileyi haftalık olarak gazete çıkardığı bürosuna geçici olarak yerleştirdi. Acu, aileye ev ve iş bulmak için çalıştığını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA