SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Diyarbakır’da Askeri kışlalar hazır kıta bekliyor

Sur’da yaşanan sokağa çıkma yasakları’nın 21. gününe girdiği gün’de Dbp, Hdp ve parti kuruluşları’nın çağrıları ile tekrar Diyarbakır genelinde kepenk kapatma ve okula gitmeme protestoları yaşandı.

Diyarbakır’da Askeri kışlalar hazır kıta bekliyor
Bu haber 22 Aralık 2015 - 13:42 'de eklendi ve 972 kez görüntülendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan grup buradan Ali emiri ilk öğretim okulu ve tek kapi mevkine doğru yürüyüşe geçti, olayları tırmandırmamak adına uzak takipte kalan emniyet güçleri grupların saldırıları sonrası TOMA’lar ile göstericilere müdahale etti. Biber gazı ve tazyikli su ile göstericilere müdahale eden emniyet güçleri ile toplanan karabalık arasında olaylar yaşandı. Yollara barikat kuran gruplar emniyet güçlerinin geçişini engellemek istedi. Diyarbakır geneli yaşanan bu protestolar’da yolcu taşıma araçları, okullar ve hatta Avm’ler bile nasibini aldı. Hayalet kente dönen il’de tamamen fırtına öncesi sessizlik hakim.

Olayların tırmanması, yaşanan çatışmalı zeminin şiddete dönüşmesi ihtimali üzerine Diyarbakır Askeri kışlaları’da tüm rutin faaliyetlerini bırakıp hazır kıta olarak yaşanan olayları istihbarat alarak izlemeye başladı. Olası bir il geneli çatışmalı durumda Asker’in il merkezine inerek güvenlik tedbirleri alacağı bilgisi de yine tarafımıza ulaştı

Kaynak: HaberLife

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA