SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Diyarbakır’da yine hayat durdu, okullar boş kaldı

Güneydoğu’da bir çok ilçede devam eden sokağa çıkma yasağını boykot çağrısı Diyarbakır’da sonuç verdi. Esnafın büyük bölümü işyerlerini açmazken, öğrenciler de okullara gönderilmedi.

Diyarbakır’da yine hayat durdu, okullar boş kaldı
Bu haber 22 Aralık 2015 - 12:45 'de eklendi ve 541 kez görüntülendi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Özgür Kadın Kongresi‘nin (KJA) çağrısı üzerine Diyarbakır‘da hayat durma noktasına geldi. Belediye otobüslerinin çalışmadığı şehirde esnafın büyük bölümü iş yerini açmadı. Çok sayıda öğrenci ise okula gönderilmedi.

ESNAF İŞYERLERİNİ AÇMADI

Güneydoğu’nun birçok ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı ve çatışmaları protesto etmek amacıyla her alanda boykot çağrısı yapıldı. Diyarbakır‘ın genelinde esnafın büyük bölümü iş yerini açmadı. Belediye otobüslerinin çalışmadığı şehirde öğrenciler okula gönderilmedi.

diyarbakir-da-hayat-durma-noktasina-geldi-7990902_5583_m

Otobüslerin çalışmaması nedeniyle halk mağdur oldu. Bugün yapılması düşünülen yürüyüş nedeniyle polis şehrin birçok noktasında güvenlik önlemi aldı. Büyükşehir Belediyesi’nin önünde toplanılacağı çağrısı üzerine polis TOMA‘larla bu noktada beklemeye başladı.

diyarbakir-da-hayat-durma-noktasina-geldi-7990902_8379_m

SUR’DA 20 GÜNDÜR SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Bu arada Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı sürüyor. 7’inci kez ilan edilen sokağa çıkma yasağı 20’inci gününe girdi. Silah ve patlama seslerinin duyulduğu ilçede sabah saatlerinde çok sayıda askeri araç görüldü. Ambulansların giriş çıkış yaptığı ilçede polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA