SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Murat Karayılan’dan tehditkar açıklamalar

Pkk lideri Murat Karayılan “Demokratik özerkliği tümden reddederlerse biz de ayrılmayı düşünürüz” dedi ve sözlerine devam etti. Karayılan yaptığı açıklamada..

Murat Karayılan’dan tehditkar açıklamalar
Bu haber 22 Aralık 2015 - 12:11 'de eklendi ve 291 kez görüntülendi.

CizreSilopi ve Sur‘da hendek kazıp bariyer kuran pkk üyelerine karşı operasyonlar sürerken terör örgütü liderlerinden Murat Karayılan‘dan çarpıcı bir açıklama geldi.

İKİ ŞART SIRALADI

Karayılan, “Öcalan özgürleşmeden, Kürt özerkliği tanınmadan Türkiye’nin birliği ve savaşın durması artık mümkün olmadığını” söyledi.

Terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H‘lilerin “Devletin yerel yönetimini, yerel idari sistemini reddediyoruz. Kendi kendimizi yöneteceğiz, kendi kendimizin güvenliğini sağlayacağız’ dediğini belirten Karalayın “Burada TC devletine başkaldırma gibi bir durum yok. Burada bir hak talebi var” iddiasında bulundu.

TEHDİT ETTİ: AYRILMAYI DÜŞÜNÜRÜZ

‘Demokratik Özerklik’i, Öcalan’ın geliştirdiğini söyleyen Karayılan “Bugün Kürt halkının daha değişik seçeneklere yönelme olanakları da vardır. Eğer onlar Demokratik Özerkliği tümden reddeder ve bunu isteyenleri yok etmeye kalkışırlarsa biz de ayrılmayı düşünürüz” dedi.

ORDU DAHA ÇOK ÜZERİMİZE GELİRSE

Karayılan, “Eğer orduyu daha fazla ileri sürerlerse ve katliam geliştirirlerse bu, ateşe körükle gitmektir; o zaman biz de yeni kararlara gideriz. Bu savaş çok daha yaygınlaşır, derinleşir ve sonuçta Türk devleti kaybeder” diye tehdit etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA