SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Tahir Elçi cinayetinde ’17 saniyelik görüntü kayıp’ iddiası

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesine ilişkin Emniyet İstihbarat ve Foto Film Şube…

Tahir Elçi cinayetinde ’17 saniyelik görüntü kayıp’ iddiası
Bu haber 24 Aralık 2015 - 16:11 'de eklendi ve 359 kez görüntülendi.

Tahir Elçi’nin öldürülmesine ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma devam ediyor.

Soruşturma dosyasında bulunan İstihbarat ve Foto Film Şube Müdürlüğü ekiplerince çekilen iki kamera görüntüsü daha ortaya çıktı. Birinci kamera görüntüsünde yaşlı bir adam konuşurken bir el silah sesi geldiği ve Elçi’nin sesin geldiği yöne baktığı görülüyor. Silah seslerinin artması üzerine Elçi’nin Balıkçılarbaşı Meydanı yönüne baktığı görüntüler yaşlı adamın gitmeye başlaması ile kesiliyor. Olayın olduğu sokakta bulunan İstihbarat ve Foto Film Şubeleri’nce kaydedilen iki ayrı görüntüde de Elçi’nin vurulma anı bulunmuyor.

’17 SANİYELİK GÖRÜNTÜ KAYIP’ İDDİASI

Soruşturmayı takip eden Diyarbakır Barosu komisyonu, polis kamerasında silah sesinin gelmesi ile kaydın kesildiğini ve bunun şüpheli bir durum olduğunu belirtti.

Görüntülerin 17 saniyelik kısmının dosyada olmadığını belirten baro yetkilileri, polis kamerasının ikinci teröristin kaçması sırasında yeniden kayda girdiğini söyledi.

Görüntülerin uzmanlar tarafından incelendiğini kaydeden yetkililer, silah sesinin gelmesi ile 2’nci teröristin kaçması arasındaki 17 saniyelik olay anına ilişkin kaydın, soruşturma dosyasına gönderilen videodan silinmiş olmasından şüphe ettiklerini söyledi.

Görüntüyü çeken polisin heyecandan kayıttan çıktığı yönünde ifade verdiğini belirten baro yetkilileri, ham kayıtların bağımsız bilirkişi tarafından incelenmesini istedi. Bunun için savcılığa başvurduklarını vurguladı.

ELÇİ 3 SANİYE SONRA YERDE GÖRÜLÜYOR

Polis kamerası kayıtlarında silah sesleri başladığı anda kayıt kesilirken, 17 saniye sonra ikinci terörist Uğur Yakışır’ın Dört Ayaklı Minare’nin yanından koşarak gitmesi görüntülere yansıyor.

Görüntülerde Yakışır’ın koşarak gitmesinden 3 saniye sonra Elçi’nin yerde bulunan cesedi görüntüye yansıyor.

Soruşturma dosyasında bulunan İstihbarat Şubesi kamerasında da görüntülerin olaydan sonra başladığı görülüyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA