SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/haberlife.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Doğu Perinçek: HDP derhal kapatılsın

AKP’li yöneticilerin HDP’nin kapatılmasına yönelik imaları sürerken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ‘HDP derhal kapatılsın dedi..

Doğu Perinçek: HDP derhal kapatılsın
Bu haber 29 Aralık 2015 - 16:47 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.

AKP‘li yöneticilerin HDP‘nin kapatılmasına yönelik imaları sürerken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “HDP derhal kapatılsın” dedi.

Sol‘da yer alan habere göre; Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, düzenlediği basın toplantısında DTK toplantısına tepki göstererek “Özerk Kürdistan faaliyetine giren HDP derhal kapatılsın” dedi.

“Özerk Kürdistan ilanının Türkiye’ye savaş ilanı olduğunu” söyleyen Perinçek, HDP‘li vekillerin dokunulmazlığının da kaldırılmasını talep etti.

Perinçek, HDP yöneticileri için “HDP, Türkiye topraklarının bir bölümü üzerinde bir başka devletin kurulmasını amaçladığını genel başkanının ve genel merkez yöneticilerinin ağzından ilan etmiştir ve bu yöndeki faaliyetin odağı haline gelmiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP hakkında Anayasa Mahkemesine kapatma davası açma sorumluluğu ve göreviyle karşı karşıyadır” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali ŞahinHDP‘yi işaret ederek “Terörle aranıza mesafe koyun. Aksi halde Türkiye’deki ne kadar güçlü olursa olsun demokratik düzen sizi daha fazla sırtında taşıyamayabilir” demişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA