SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Sur’da Çatışmalar Şiddetlendi, Esnaf Kepenk Kapattı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağına karşı kepenk ve kontak kapatma eylemi yapıldı.

Sur’da Çatışmalar Şiddetlendi, Esnaf Kepenk Kapattı
Bu haber 29 Aralık 2015 - 13:04 'de eklendi ve 284 kez görüntülendi.

Halk İnisiyatifi ismiyle yapılan çağrı üzerine hayat durma noktasına geldi. Belediye otobüslerinin çalışmadığı şehirde, sağlıkçılar iş bıraktı. Öte yandan polis ekiplerince tarihi Sur‘ların altına mevzilerin oluşturduğu görüldü. 24 saat boyunca bölgede bekleyen polislerin elektirikli sobayla ve ateş yakarak ısındığı gözlendi.

Güneydoğu‘nun birçok ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı ve çatışmaları protesto etmek amacıyla boykot çağrısı yapıldı. Halk İnisiyatifi ismiyle yapılan çağrı üzerine Diyarbakır‘ın genelinde esnafın büyük bölümü iş yerini açmadı. Belediye otobüslerinin çalışmadığı şehirde sağlıkçılar iş bıraktı. Belediye otobüslerinin çalışmaması sebebiyle halk mağdur oldu. Öğle saatlerinde bazı sendikalar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde toplanıp Sur ilçesine kadar yürüyüş düzenleyecek.

24 SAAT BÖLGEDE BEKLEYEN POLİSLER, ATEŞ YAKARAK ISINIYOR

Bu arada Diyarbakır‘ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar, 28’inci gününe girdi. Silah ve patlama seslerinin duyulduğu tarihi ilçede siyah dumanların yükseldiği görüldü. Güvenlik güçleri ilçenin giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı. Yasaklı olmayan bölgeye gitmek isteyen vatandaşların üstleri arandıktan sonra girişlerine izin veriliyor. Polis ekiplerince tarihi Sur‘ların altına mevzilerin oluşturduğu görüldü. 24 saat boyunca bölgede bekleyen polisler, elektirikli sobayla ve ateş yakarak ısınıyor.

İlçede çatışmalar sürüyor.

CHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA