SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

‘Barışa Yürüyoruz’ sloganıyla Bodrum’dan Diyarbakır’a…

Bodrum’dan Diyarbakır’a “Barışa Yürüyorum” sloganıyla yürüyen grup Ankara’ya ulaşarak Meclis’in önünde basın açıklaması yaptı

‘Barışa Yürüyoruz’ sloganıyla Bodrum’dan Diyarbakır’a…
Bu haber 30 Aralık 2015 - 22:10 'de eklendi ve 302 kez görüntülendi.

Ankara Yüksel Caddesi‘nden Meclis‘e yürüdükten sonra gerçekleştirilen basın açıklaması grup “insani ve siyasi bedelin, her geçen gün katlanarak artan silahlı çatışmalara sırtımızı dönemeyeceğimiz için buradayız. Bu ülke bizim de ülkemiz olduğu için buradayız.

TBMM‘ye basit bir gerçeği hatırlatmak için buradayız: Toplumları ayakta tutan şey bir arada yaşama iradesidir. On binlerce yurttaşın yaşadığı ilçeler tanklarla ve toplarla kuşatılmış durumda ve hergün siviller öldürülüyor, bu koşullar altında Türkiye toplumunun bir arada yaşama iradesi kırılmak üzeredir’ denildi.

barisa-yuruyoruz-sloganiyla-bodrum-dan-diyarbakir-a-100462-1

27 Aralık Pazar günü Bodrum’dan yola Barış yolcularına İzmir’den gelen bir grup da destek vermişti.. Grup adına yola çıkarken açıklama yapan Meyil Delen yürüyüş için, “Batının vicdanının henüz ölmediğini hala kardeşlik adına bir umudun olduğunu gösterecek” dedi.

CXZndVYWYAEKFxS

Adana’ya doğru yola koyuldular…​

“Yeni yılda barış için Diyarbakır’a yürüyorum” sloganıyla yola çıkan grup, 30 Aralık’ta Adana ve Gazi Antep’te, 31 Aralık’ta Şanlı Urfa’da olacak.Grup aynı günün akşamında Diyarbakır’a varmayı hedefliyor.

Barışa Yürüyorum çünkü..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA