SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/haberlife.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Cizre ve Silopi’de otopsi raporlarına gizlilik kararı!

Cizre’de yasak 17. gününe girerken HDP Şırnak milletvekili Leyla Birlik, ilçede Silopi’de hayatını kaybeden yurttaşların otopsi

Cizre ve Silopi’de otopsi raporlarına gizlilik kararı!
Bu haber 30 Aralık 2015 - 15:16 'de eklendi ve 410 kez görüntülendi.

Cizre’de yasak 17. gününe girerken HDP Şırnak milletvekili Leyla Birlik, ilçede Silopi’de hayatını kaybeden yurttaşların otopsi raporları için gizlilik kararı verildiğini açıkadı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 14 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 17 gününe girdi. İlçede 3’ü kalp krizinden olmak üzere 24 kişinin öldürüldüğünü belirten HDP Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız, “Aileler Şırnak’tan emniyetten aranarak, ‘gelin cenazesini alın yoksa biz gömeceğiz’ denilmiş. Sokağa çıkma yasağı var, hastaneye gitmek isteyen beyaz bayrakla yürüyen insanlar bile taranıyor, bu insanlar Şırnak’a gidip cenazelerini nasıl alsın? Cenazeler toprağa verilerek vahşetin boyutları örtülmek, soruşturmaların önüne geçilmek isteniyor. 3’ü kalp krizinden 24 kişi öldü. Bazı cenazeler mahalle aralarına gömüldü” dedi.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan HDP’li Leyla Birlik, Cizre ve Silopi’de hayatını kaybeden yurttaşların otopsi raporları için gizlilik kararı verildiğini belirterek, “Bir cenazenin otopsi raporunu istedik fakat ‘gizlilik kararı verildiği için veremeyiz’ dediler. Aileler yasaklı mahallelerde olduğu için cenazeler defnedilemiyor. Burada yaşanan bir insanlık dramı var. Silopi’de yaklaşık 5 cenaze 9 gündür evlerde bekletiliyor. Bu cenazelerin kaldırılması için ahlak sahibi herkes, ‘Silopi ve Cizre’de sokağa çıkma yasağı kaldırılmalı’ diye çağrıda bulunmalıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA