SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Mustafa Koç hayatını kaybetti

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç kalp krizi geçirdi. Koç’a 40 dakika ‘yeniden canlandırma müdahalesi’ yapıldı. 55 yaşındaki…

Mustafa Koç hayatını kaybetti
Bu haber 21 Ocak 2016 - 18:21 'de eklendi ve 599 kez görüntülendi.

DAKİKA DAKİKA MUSTAFA KOÇ’UN VEFATI

MUSTAFA KOÇ HAYATINI KAYBETTİ

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç bugün saat  11.36’da hayatını kaybetti. Mustafa Koç sabah spor yaparken fenalaştı. İlk müdahaleyi yakın koruması ve spor hocası yaptı. Saat 07.55’te ambulans Üsküdar’daki evine ardından saat 08.10’da Beykoz Devlet Hastanesi’ne getirildi. Daha sonra Amerikan Hastanesi doktorları Beykoz Hastanesi’nde Koç’a 09.10’da müdahale etti. Saatler 10.10’u gösterdiğinde Mustafa Koç helikopterle Üsküdar’daki evinden Nişantaşı’ndaki Amerikan Hastanesi’ne sevk edildi. Helikopter saat 10.38’de Amerikan Hastanesi’ne indi. Yaklaşık 1 saat sonra Mustafa Koç’un hayatını kaybettiği açıklandı.

12.28 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koç ailesine taziyelerini iletti. Rahmi ve Ali Koç’u telefonla arayarak başsağlığı dileğinde bulundu

12.06 AMERİKAN HASTANESİ MÜDÜRÜ ERHAN BULUTÇU: Kısa bir açıklama yapacağım. Sayın Mustafa Koç, hem Beykoz Devlet Hastanesi’nde hem de Amerikan Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalesine rağmen geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Hepimizin başı sağolsun. Yaklaşık yarım saat önce hayatını kaybetti. (11.36)

12.07 KOÇ HOLDİNG’TEN AÇIKLAMA

“Bu sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa V. Koç’u tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun.”

AMERİKAN HASTANESİ’NDEN AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

11.57 Amerikan Hastanesi’nde Mustafa Koç‘un sondurumuyla ilgili açıklama yapılıyor.

fft31_mf7530404

İşte dakika dakika Mustafa Koç’un Amerikan Hastanesi’ne getirilmesine kadar geçen süreçte yaşananlar.

BEYKOZ DEVLET HASTANESİ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMA NE ANLAMA GELİYOR?

11.38 (Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi, acilen entübe edilerek resistasyon başlandı.) Tıbbi terimlerle yapılan bu açıklamaya göre Koç hastaneye getirildiğinde kan dolaşım bozukluğunun göstergesi olan fiziksel işaretler vardı. Duran kalbin çalıştırılması için kalp masajı yapıldı ve kalp atışı ile solunum desteği verildi.

HASTANEYE AKIN ETTİLER

11.32 Mustafa Koç’un kaldırıldığı Amerikan Hastanesi’ne çok sayıda ziyaretçi gitti. Koç ailesinin yakın aile dostları Sema Doğan ve kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ümit Boyner’in de aralarında bulunduğu iş dünyasından bir çok isim, Mustafa Koç’un müşahade altında tutulduğu hastaneye geldi.

4 AYDA 40 KİLO VERMİŞTİ

11.28 Mustafa Koç, geçtiğimiz yıl fazla kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı olmuş, 4 ayda 40 kilo vermişti.

14 YIL ÖNCE BY-PASS AMELİYATI OLMUŞTU

11.21 Mustafa Koç 2002’de ABD’de sağlık kontrolünden geçtiğinde kalbine giden 3 damarının tıkalı olduğu saptanmış ve BY-PASS ameliyat edilmişti.

FENERBAHÇE’DEN AÇIKLAMA

11.11 Fenerbahçe’den yapılan açıklama: “Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa V. Koç’un rahatsızlanarak, hastaneye kaldırıldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Sayın Mustafa V. Koç’a geçmiş olsun diler, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.”

11.05 Mustafa Koç’u Beykoz Devlet Hastanesi’nden alan helikopter Nişantaşı’ndaki Amerikan Hastanesi’ne böyle getirildi.

fft31_mf7529836

11.03 Davos’ta olan iş dünyasının ünlü isimlerinin de hemen Türkiye’ye doğru yola çıktığı öğrenildi.

10.58 BEYKOZ DEVELT HASTANESİ’NDEN AYRINTILI MUSTAFA KOÇ AÇIKLAMASI

Beykoz Devlet Hastanesi : Sayın Mustafa Koç Sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış. Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi Aciline saat 08.10 da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi, acilen entübe edilerek resistasyon başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi’nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10 da hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi’ne sevki sağlandı.

10.57 Mustafa Koç’un sabah spor yaparken fenalaştığı, ilk müdahaleyi de spor hocası ve yakın koruması ilk müdahaleyi yaptığı açıklandı.

10.50 Bu arada Mustafa Koç‘u Amerikan Hastanesi’ne bırakan helikopter Üsküdar istikametine uçup geri dönüş yaptı. Nişantaşı‘ndaki Amerikan Hastanesinin çatısında bir helikopter hazır bekletiliyor.

fft31_mf7529835

10.35 Musta Koç’un eşi Carolina Koç, Beykoz Devlet Hastanesi önünde böyle görüntülendi.

fft31_mf7529753

10.31 Mustafa Koç’un babası Rahmi Koç ve kardeşi Ali Koç, Beykoz Devlet Hastanesi’nden böyle ayrıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA