SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Cizre’de o binaya girildi ve operasyon sona erdi

Sokağa çıkma yasağı’nın uzun bir süre devam ettiği Şırnak’ın Cizre ilçesinde operasyonlar tamamlandı. Gün boyu devam eden operasyonlarda akşam saatlerinde bugüne kadar girilemeyen bazı binalarda tamamen boşaltıldı.

Cizre’de o binaya girildi ve operasyon sona erdi
Bu haber 08 Şubat 2016 - 0:14 'de eklendi ve 1.194 kez görüntülendi.

Şırnak‘ın Cizre ilçesinde PKK‘ya karşı yürütülen operasyonlara son darbe de akşam saatlerinde vuruldu. Asker ve polisin ortak olarak düzenlediği operasyonda, son bir haftadır ablukaya alınan bazı binalara da giriş yapıldığı açıklandı. Cizre‘deki bir binanın bodrum katına yapılan operasyonda 60 PKK üyesi kişilerin öldüğü iddia edildi. 

Cizre‘de özel kuvvetlere bağlı askeri birlikler, akşam saatlerinde son bir haftadır ablukaya alınan ve PKK‘lilerin bulunduğu belirtilen binalara giriş yaptı.

Zaman zaman karşılıklı çatışmaların yaşandığı operasyonda PKK‘ya ağır darbe vurulduğu ve ilçenin son operasyonla tamamen temizlendiği belirtildi.

60 PKK’Lİ ÖLDÜRÜLDÜ

Bu operasyonla girilemeyen ve ablukaya alınan bodrum katına yapılan baskında öldürülen PKK’li sayısı 60 olduğu iddia edildi. Öldürülen PKK’lılar arasında örgütün dağ kadrosundan çok önemli iki ismin de bulunduğu kaydedildi. Operasyonda yaralanan bazı PKK mensubu kişilerin ise Cizre Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı kaydedildi.

ÖLDÜRÜLEN KİŞİLERİN KİMLİK BELİRLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Operasyon kapsamında öldürülen PKK‘lılarla ilgili kimlik belirleme çalışmaları da sürüyor. Resmi açıklamanın yarın sabah yapılacağı belirtilirken, bölgede arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü kaydedildi.

CESETLERİ YAKILMIŞ

Akşam düzenlenen operasyonlarda 6 binaya giriş yapan güvenlik güçleri, bodrum katlarında bazı PKK üyesi kişilerin’de cesetlerine rastladı. Daha önceki operasyonlarda öldürülen ya da infaz edildiği belirtilen bu kişiler, tanınmamaları için örgüt tarafından yakıldığı iddia ediliyor.

BİNALAR BİRBİRİNE TÜNELLERLE BAĞLANMIŞ

Güvenlik güçlerinin organize düzenlediği operasyon’da binaların, birbirlerine tünellerle bağlı olduğu belirtildi. Bölgeden edinilen bilgiye göre bir binanın, çevredeki 15 binayla tüneller vasıtasıyla birbirine bağlı olduğu ve bu sayede örgüt üyelerinin, dışarıdan destek aldığı kaydedildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA