SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Sarıyıldız: Cizre’de olaylı bölgeye 30 ceset torbası girdi

Cizre’de bodrum gerçekleştirilen operasyon sonrası HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre’deki olaya ilişkin olarak açıklama yaptı. Sarıyıldız, operasyonu yürüten..

Sarıyıldız: Cizre’de olaylı bölgeye 30 ceset torbası girdi
Bu haber 08 Şubat 2016 - 14:47 'de eklendi ve 544 kez görüntülendi.

Dün akşam (7 Şubat) TRT’de yayınlanan son dakika bilgisinde Şırnak‘In Cizre ilçesi‘nde 60 kişinin öldüğüne ilişkin ortaya atılan iddiadan sonra Cizre’dekilerin yakınlarının yüreğine ateş düştü. Ölenlerin aileleri, Nusaybin‘den Mitani Kültür Merkezi‘ndeki bekleyişlerini sürdürüyor. Haberi aldıktan sonra, iddialar kesinlik kazanmasa da ölenlerin yakınları, Kürtçe ağıtlar yakarak acılarını dile getiriyor.

Cumhuriyet gazetesi’nden Mahmut Oral‘ın haberine göre gözyaşları içinde ellerini gökyüzüne kaldırarak yakaran kadınlar, Kürtçe,”Botan yanıyor, Cizre yanıyor, yüreğimiz yanıyor, çocuklarımız yanıyor. Dünya duymuyor. Ey dünya, artık sesimizi duyun” diye ağıt yakıldığı söyleniyor

HDP’Lİ FAYSAL SARIYILDIZ: 30 CESET TORBASI İSTENDİ
Cizre’de yaşananları sürekli gündem’e taşıyan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ise TRT‘nin dile getirdiği 60 ölü iddiasından sonra büyük bir bilgi kirliliği yaşandığını söyledi.

Faysal Sarıyıldız, birkaç gün önce ortaya atılan ve içinde çok sayıda yaralının olduğu evle ilgili yeni ölüm haberi geldiğini belirterek şu sözleri ekledi:

“Olayların gerçekleştiği bu evde daha önce 9 kişi yanmıştı. Önceki gün de bir çocuk yaralılar için evden çıkıp beyaz bayrakla sokağa çıktığı anda keskin nişancılar tarafından öldürülmüştü. Bu evde, yaşamını yitirenlerin dışında 52 kişinin de yaralı olduğunu biliyorduk.

O yaralıların akıbetleri konusunda henüz elimizde kesin bir bilgi yok. Ancak bugün Cizre Belediyesi’ne ait iki cenaze aracını o binanın bulunduğu yere gönderdik. Polisler cenaze aracıyla gidenlere geri dönüp 30 cenaze torbası getirip geri gelmesini söylemişler. Aracı kullananlar da pek çok ceset gördüğünü söylüyor.

Cenaze torbalarının da içinde de ayrıca cesetler varmış. Bu cesetler o 52 kişi mi, yoksa başkaları mı bilmiyoruz.”

Cizre’deki ilk bodrumda bekleyen yaralıların durumuyla ilgili olarak da konuşan Sarıyıldız, bugün 10. gün olduğunu belirterek, hiç bir haber alamadıklarını söyledi. Sarıyıldız, “En son HDP Grup Başkanvekillerimiz onların ses kaydını dinletmişti. Son temas bu oldu. Ne oldu bilmiyoruz”diye konuştu.

CİZRE’DE O BİNAYA OPERASYON YAPILDI, ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR

OPERASYON SONRASI HDP KANADINDAN ILK AÇIKLAMA GELDİ

ŞIRNAK VALİLİĞİ; “OPERASYONDA 10 PKK’Lİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ” DEDİ..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA