SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/haberlife.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Hakkari’de ‘hayatı durdurma’ eylemi

Şırnak’ın cizre ilçesinde yaşananlar ve Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesinde süren “Sokağa Çıkma Yasakları’nı” protesto etmek amacıyla Diyarbakır ve Hakkari genelinde halk “hayatı durdurma” eylemi düzenledi

Hakkari’de ‘hayatı durdurma’ eylemi
Bu haber 09 Şubat 2016 - 15:03 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi.

Şırnak‘ın Cizre ilçesi ve Diyarbakır’ın merkeze bağlı tarihi Sur ilçesinde sürdürülen sokağa çıkma yasakları ve yaşanan operasyonları protesto etmek amacıyla Diyarbakır merkezli başlatılan ‘Hayatı Durdurma‘ 3 Günlük Yas eylemi Hakkâri’de uygulandı. Hakkari’de bugün dükkanlar açılmazken bazı ev ve işyerlerine siyah bayrak asıldı.

Diyarbakır ve Şırnak’ta yaşanana çatışmalar ve sokağa çıkma yasakları protestoları devam ediyor. Hakkari’de çatışmaları ve yasakları protesto etmek amacıyla 3 günlük ‘hayatı durdurma‘ eylemi gerçekleştirildi.

ŞEHİRDE SADECE FIRINLAR AÇIK
Dün yarım gün olmak üzere, bugün ve yarın devam edecek olan eylem çerçevesinde ilçe merkezinde kepenkler açılmadı. Sadece fırınların açık olduğu merkezde birçok ev ve işyerlerinin pencere ve balkonlarına ise siyah bayrak asıldı.

Okul boykot kararı nedeniyle okulların yarısı boş kaldı. İl ve ilçelerde alınan geniş güvenli önlemi devam ediyor. İl merkezinde zırhlı araçlar sık sık devriye attığı görüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA