SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Silvan’da; Cizre ve Sur olaylarını protestoya müdahale

DİYARBAKIR’ın Silvan İlçesi’nde toplanan bir grup, Şırnak’ın Cizre İlçesi’ndeki olaylara dikkat çekmek için yürüyüş yaptı.

Silvan’da; Cizre ve Sur olaylarını protestoya müdahale
Bu haber 09 Şubat 2016 - 15:04 'de eklendi ve 749 kez görüntülendi.

Diyarbakır‘ın Silvan İlçesi‘nde toplanan bir grup halk, Şırnak‘ın Cizre İlçesi‘ndeki ve Sur‘da ki olaylara dikkat çekmek amacıyla yürüyüş yaptı. Polis, uyarılara rağmen izinsiz gösteri yapmaya devam eden gruba müdahale etti.

Cizre İlçesi’ndeki olaylara dikkat çekmek için HDP ve DBP‘liler Silvan‘da HDP ilçe binası önünde bir araya geldikten sonra el ele tutuşup insan zinciri oluşturarak yürüyüşe geçti. Polis ekipleri Karabehlülbey Caddesi Otogar önünde durdurdukları grubun yürüyüşünün yasaya aykırı olduğunu bildirdi. Grupta bulunanlar polis ekipleri ile görüştü. Görüşme ardından kaldırımda yürüyüşe devam eden gruba Karabehlülbey Camii önünde polis ekipleri basınçlı su sıkarak müdahale etti. Müdahale sonrası HDP ve DBP’liler polis ekiplerine tepki gösterdi. Daha sonra tekrar Silvan Belediyesi önünde bir araya gelen grup burada alkış ve zılgıtlar çektikten sonra dağıldı.

1446156888877

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA