SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Numan Kurtulmuş; Kürtlerle kardeşçe yaşayacağız

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkler ile Kürtler’in tesadüfen bir arada olmadığını belirterek, kardeşçe yaşama vurgusunda bulundu

Numan Kurtulmuş; Kürtlerle kardeşçe yaşayacağız
Bu haber 15 Şubat 2016 - 15:54 'de eklendi ve 318 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nı ziyaret etti ve açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş parti binasında gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye’nin çok zor bir süreçten geçtiğini belirtti, “Ancak bu zor süreçte Türkiye de milletimizin 1 Kasım’da vermiş olduğu karar neticesinde Türkiye siyasi ve iktisadi istikrarını sağlamış bulunuyor. Nasıl milletimiz güçlü yeni Türkiye’den yana kararını koyuyorsa, Türkiye’nin düşmanları da Türkiye’nin ayağına çelme takmaya gayret ediyorlar. 20 Temmuz’dan itibaren Türkiye’de çok zamanlı ve yönlü olarak başlatılan terör saldırıları da bundandır.

Bir taraftan DEAŞ, bir taraftan PKK, bir taraftan da DHKP-C’nin ve arkasında olan dış desteklerin Türkiye’yi nasıl bir haliyeti ruhiye içine sokmaya çalıştığını hep birlikte görüyoruz. Türkiye’de Suruç katliamıyla başlayan süreçte kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Açılan çukurların hepsi tek tek kapatılıyor. Terör faaliyetlerinde bulunan odaklar bertaraf ediliyor. Ancak şunu çok açık söyleyeyim; Karşımızda gördüğümüz PKK çukur kazan 3-5 tane militandan ibaret değildir. PKK ve DAEŞ benzeri örgütlerin arkasında büyük güçlerin istihbarat, silah, siyasi destekleri vardır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA