SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Sur ilçesinde operasyonlar’da sona gelindi ! (Son Dakika)

Diyarbakır’ın merkeze bağlı tarihi Sur ilçesinde 80 günü aşkın bir süredir devam eden operasyonlarda sona gelindi.

Sur ilçesinde operasyonlar’da sona gelindi ! (Son Dakika)
Bu haber 22 Şubat 2016 - 22:11 'de eklendi ve 595 kez görüntülendi.

Tahir Elçi‘nin 28 Kasım 2015 tarihinde öldürülmesinin ardından başlayan gergin ortam 2 Aralık günü yerini sokağa çıkma yasağına bırakmış ve 80 günü aşkın bir süredir operasyonlar 4 koldan sürdürülüyor. Bu süreç içerisinde çok sayıda emniyet kuvvetleri şehit olurken yine çok sayıda PKK üyesi’de öldürülmüştü. İlk olarak “Kurşunlu camii” mevkisinde başlayan operasyonlar bir ay sonunda yerini Sur‘da bulunan çeşitli mahallelere bırakmıştı. Son olarak Hasırlı ve Savaş Mahallesi‘nde yoğunlaşan operasyonlar’da Hasırlı mahallesi‘nin kontrolünü eline geçiren emniyet kuvvetleri, PKK üyelerini tamamen Savaş mahallesinde sıkıştırdı.

MART’IN BAŞINA KADAR SÜRECEK

Operasyonun tamamlanmasına sayılı günler kala, daha önce Şırnak‘ın Cizre ilçesinde olduğu gibi, Sur ilçesinde de, Mayınlı tuzakların temizlenmesi, yıkılan binaların hafriyat taşıma işlemleri, güvenli zemin oluşturma ve Emniyet güçlerinin tamamen kontrolü sağlaması adına operasyonların en az 1 hafta daha aralıksız olarak sürdürüleceği öğrenildi 

BU HABER İLK DEFA HABERLIFE’DA

Haber Life ekibi olarak, habercilik anlayışımız gereği elde etmiş olduğumuz somut veriler doğrultusunda, henüz resmi olarak açıklanmayan, tamamen kendi kaynağımız neticesinde haberi ulusal basından önce siz değerli takipçilerimize ilk olarak sunuyoruz.

M. Alper Hamzaoğulları (Haberlife.org)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA