SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Diyarbakır Valiliği sağduyu gösteren halka teşekkür etti

Hdp’nin çağrısı ile yapılması planlanan, çok gergin bir eylem daha güvenlik tedbirleri ile birlikte son buldu. Diyarbakır valiliği, halkın göstermiş olduğu sağduyu açısından teşekkür etti

Diyarbakır Valiliği sağduyu gösteren halka teşekkür etti
Bu haber 03 Mart 2016 - 1:06 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.

Diyarbakır valiliğinden yapılan resmi açıklamada;

Sur ilçesinde yoğunlaşan terör eylemleri sonucu ilçedeki bazı mahalle ve sokaklarda çukurlar açılarak, bariyerler oluşturularak kamusal faaliyetlerin engellenmesi, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımıza yönelik silahlı saldırı, taciz, yol kesme, patlayıcı madde, bombalı saldırı sonucu bozulan kamu düzenin sağlanması, çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması, yollara ve binaların içine tuzaklanmış patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla BTÖ mensuplarına yönelik yapılan operasyonları bahane ederek 02.03.2016 Çarşamba günü saat:16:00’da vatandaşlarımızı sokaklara çekme amaçlı kanunsuz gösteri ve yürüyüş çağrıları yapılmıştır. Valiliğimizce 02.03.2016 Çarşamba günü vatandaşlarımıza yapılmış olan söz konusu kanunsuz gösteri ve yürüyüş davetlerine riayet edilmemesi yönündeki çağrının vatandaşlarımız nezdinde büyük ölçüde karşılık bulduğu ve söz konusu yasadışı yürüyüş ve gösteri davetlerinin boşa çıktığı görülmüştür. Diyarbakır halkına göstermiş oldukları sağduyu ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz. Vatandaşlarımızın ilimizin huzur ve esenliğini bozmaya yönelik bu tür kanunsuz talep ve kışkırtmalara karşı göstermiş olduğu tavrın herkesçe görülmesi ve doğru okunması büyük önem arz etmektedir. 

Ayrıca Sur bölgesinde mahsur kaldığı iddia edilen sivillerin bölgeden güvenli bir şekilde tahliye edilmesi ile ilgili olarak birçok kez güvenlik koridoru oluşturulmuş ve her türlü gayret gösterilmiştir. Güvenlik birimlerimizce bölgedeki sivillerin tahliyesi ve BTÖ mensuplarının teslim olmasına yönelik duyurulara her gün devam edilmektedir. Bu çerçevede Valiliğimiz gerek bölge Milletvekilleri, gerek STK temsilcileri gerekse de bu konuda duyarlı özel ve tüzel kişiler ile her türlü diyalog ve işbirliğine açık olup bu konudaki çalışmalar gayretli bir şekilde devam ettirilmektedir.

Kanunsuz eylem çağrıları sonucu düzenlenen ve az sayıda katılımın gerçekleştiği izinsiz yürüyüş ile ilgili olarak ilimiz genelinde yapılan aramalarda;
35 adet EYB (El Yapımı Bomba)
25 adet Molotof Bombası
16 adet Av Tüfeği Fişeği ele geçirilmiştir.

Ayrıca aynı yürüyüşte vatandaşlarımızı korku ve paniğe sevk ederek kamu düzenini bozmaya çalışan ve güvenlik birimlerimize saldıran 34 şahıs gözaltına alınmıştır.

İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 02.03.2016″

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA