SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Hdp’nin çağrısıyla cuma namazı kılındı

HDP Eş Genel Başkanı Selehattin Demirtaş’ın dün yaptığı çağrının ardından bugün istasyon meydanı yanında bulunan Sümer Park’ta cuma namazı kılındı.

Hdp’nin çağrısıyla cuma namazı kılındı
Bu haber 04 Mart 2016 - 15:24 'de eklendi ve 519 kez görüntülendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişilik grup, İstasyon meydanı yanında bulunan Sümerpark‘ta cuma namazı kıldı. Parkta bulunan nikah salonu önündeki namazı, HDP Diyarbakır Milletvekili ve emekli müftü Nimetullah Erdoğmuş kıldırdı.

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş‘ın, dün Diyarbakır‘da düzenlediği basın toplantısında, halka, “Cuma namazını birlikte kılalım.” çağrısı yapmıştı. Demirtaş‘ın bu çağrısı üzerine HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir ile HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, kameraların karşısına geçerek, kan ve gözyaşının bitmesi için cuma namazını kılacaklarını, ardından dua edeceklerini açıklamışlardı.

Yapılan bu çağrılar üzerine yaklaşık 2 bin kişilik grup, Yenişehir ilçesi, İstasyon meydanı bitişiğinde bulunan Sümerpark‘ta sivil cuma namazı kıldı. Cuma namazına HDP Lideri Selehattin Demirtaş, HDP Milletvekili Osman Baydemir ile birlikte geldi. Namaza HDP yöneticileri, DİAYDER üyesi seydaların yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Cuma hutbesini, emekli müftü olan HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş okudu. Erdoğmuş, daha sonra cuma namazını kıldırdı. Hutbeninin konusu ise 628 yılında Medineli Müslümanlar ile Mekkeli müşrikler arasında yapılan Hudeybiye Barış Anlaşması’ydı. Erdoğmuş, bu anlaşmanın önemini anlattı. Erdoğmuş, hutbenin sonunda ise şunları söyledi: Hükümete haykırıyoruz. Devlete ve iktidara haykırıyoruz. Diyoruz ki adil barışı siz teklif edin, feragat ve fedakârlığı biz yapalım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA