SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/haberlife.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Almanya kaç göçmen alacağını açıklamalı

Avusturya Başbakanı Werner Faymann, Almanya’nın ne kadar sığınmacı alacağı konusunda net bir rakam açıklaması gerektiğini söyledi.

Almanya kaç göçmen alacağını açıklamalı
Bu haber 07 Mart 2016 - 0:10 'de eklendi ve 307 kez görüntülendi.

Avusturya Başbakanı Werner Faymann, Almanya‘nın ne kadar göçmen alacağı konusunda sağlıklı bir rakam açıklaması gerektiğini aksi halde mültecilerin Almanya istikametine doğru gitmeyi sürdüreceğini açıkladı.

Werner Faymann, ülkesinin “kurier” gazetesine yaptığı açıklamada, sığınmacı ve göçmen sorunun Avrupa’nın uyumunu test ettiğini belirtti.

Almanya’nınbu hususta net bir rakam açıklaması gerektiğini belirten Faymann, “Almanya da Suriye ve Türkiye’den almaya hazırlandığı sığınmacı sayısını belirlemelidir. Almanya, sonunda net bir tavır ortaya koymalıdır yoksa sığınmacılar Almanya istikametine doğru gitmeye devam edecekler” değerlendirmesini yaptı.

Avusturya’nın izini takip etmesi halinde Almanya’nın yaklaşık 400 bin kota vermesi gerektiğini ifade eden Faymann, “Almanya bunu söylemedikçe ne olacağı açıktır: Sığınmacılar, dalganın merkezine doğru gitmeyi sürdürecekler” yorumundu bulundu.

Faymann, yarın Brüksel’de yapılacak Türkiye-AB zirvesinde üç alanda karar verileceğini dile getirerek, bunları “insan kaçakçılığı ile mücadele ve iltica talepleri reddedilen sığınmacıların kabulü konusunda Türkiye ile işbirliğinin artırılması”, “sığınmacıların akın oluşturmasına neden olan politikalara son verilmesi” ve “Avrupa Birliği (AB) üyelerininBirleşmiş Milletler (BM) yardımıyla sığınmacıları kendi içine alması sistemi üzerinde anlaşma” olarak sıraladı.

“Yanlış sinyal olacaktır”

Avusturya Savunma Bakanı Hans Peter Doskozil de Österreich gazetesine yaptığı açıklamada, Avusturya’nın yeterli sayıda sığınmacı aldığını belirterek, bu yüzden sığınmacıların AB üyesi ülkeler arasında dağılımını öngören bir kota sisteminde yer almak istemediğini kaydetti.
Avusturya’nın sığınmacı yükü konusunda “aslan payı”na sahip olduğunu savunan Doskozil, “Biz, bir yılda tek başımıza 37 bin 500 sığınmacı alıyoruz. Diğerleri ise sadece çağrı yapıyorlar. Neden Avusturya, Yunanistan’dan sığınmacı alsın ki? Bu yanlış sinyal olacaktır” ifadelerini kullandı.

Doskozil, AB fonlarından pay alan ülkelerin kota sistemi kapsamında adım atması ve sığınmacı sorununun çözülmesi için yükü paylaşması çağrısında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA