SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Diyarbakır’da “Kadınlar Günü” yürüyüşü düzenlendi

Diyarbakır’da, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlamaları gerçekleştirildi. Kutlamalar öncesinde DTK il binası önünde toplanan grup, daha sonra İstasyon meydanına doğru yürüyüşe geçti. Aralarında HDP ..

Diyarbakır’da “Kadınlar Günü” yürüyüşü düzenlendi
Bu haber 08 Mart 2016 - 14:48 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.

Diyarbakır‘da, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlamaları nedeniyle yürüyüş gerçekleştirildi. HDP, DBP, DTK ve bunlara bağlı kadın kurumlarınca yürüyüş tertip edildi. Sabah saatlerinde Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binası önüne gelen grup, polis tarafından arama yapılması amaçlı bir süre alana alınmadı. Üst aramasının ardından kadınlar, alana alındı.

Screenshot_8

ÇOCUK GELİNLERE DİKKAT ÇEKİLDİ
Dünya kadınlar günü kutlamaları neticesinde pankartlarla alana gelen ve siyah kuşaklı, gelinlik giyen bir kadın, gözaltını siyaha boyayarak çocuk gelin ve şiddet gören kadınlara dikkat çekti. Grup içerisinde aralarında gelinlik giyen kızın da bulunduğu kitle, ellerindeki pankart nedeniyle bir süre alana sokulmadı. Bu esnada çevrede görevli kadın polisin, grupla girdiği diyalog gözlerden kaçmadı. Kadın polis memuru, “Pankartı alamıyoruz, zorluk çıkarmayın, bayan arkadaşlarımla gözaltı yaparım. Beni üzmeyin ben de sizi üzmeyeyim, güzel güzel hep beraber sizinle yürüyeceğiz.” dedi.

Toplanan grup, daha sonra Sur ilçesinde hayatını kaybeden kadınların isimlerini okuyarak hep beraber ‘Yaşıyor‘ denildi.

Toplanan grup içerisinde HDP milletvekilleri Meral Danış Beştaş, Sibel Yiğitalp ve Feleknaz Uca‘nın da bulunduğu kadınlar, toplandıkları DTK il binası önünden mitingin gerçekleştirileceği İstasyon Meydanı‘na yürüyüşe geçtiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA