SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/haberlife.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

AKP ve HDP’li vekiller mecliste kavga etti

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bütçe görüşmeleri sürerken, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP sıralarına yönelik sözleri TBMM’de ortalığı gerdi.

AKP ve HDP’li vekiller mecliste kavga etti
Bu haber 09 Mart 2016 - 21:39 'de eklendi ve 586 kez görüntülendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin bütçe görüşmelerinin kapanışında AK Parti ile HDP‘li milletvekilleri arasında ‘Sözlü ve müdaheleli‘ tartışma yaşandı.

Meclis’in Genel Kurulu’nda 2016 Yılına ait Bütçe Kanun Tasarısı’nın kapanış görüşmelerinde AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin bulunduğu sıralara yönelik sözleri ortalığı gerdi.

AKP milletvekili Bülent Turan, HDP‘nin bulunduğu sıralara yönelerek “Elimde bir liste var. Bakınız, bazen saz çalan, bazen Kandil’e giden bir Genel Başkan var ya, o Genel Başkanın ve etrafının tam 122 tane sokağa davet metni var. KCK‘sı ayrı, PKK‘sı ayrı, HDP‘si ayrı. Bir daha diyorum; 122 tane ‘Sokağa çıkın‘ daveti var. Siz hangi barıştan bahsediyorsunuz, Bu barış çağrıları değil, savaş çağrıları. ‘Sokağa çıkın, Yasin Börü‘yü öldürün’ diyenler hangi barıştan bahsedecek? ‘Sokağa çıkın, Kürtleri öldürün diyenler hangi barıştan bahsedecek? Barışı siz kirlettiniz” ifadelerini kullandı.

AKP’Lİ MEHMET ALİ ŞAHİN OLAYA MÜDAHİL OLDU

Tam da bu esnada HDP sıralarından Bülent Turan‘ın konuşmalarına tepki gelirken, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Bülent Turan’dan bu ifadelerini ispatlayamazsa istifa etmesini söyledi. Bülent Turan, tekrar söz alarak elindeki listeyi gösterdi. AK Partili velik Bülent Turan, istedikleri taktirde bu listeyi HDP‘lilere de verebileceğini söyleyince tartışma başladı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA