SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/haberlife.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Sur’un operasyon sahası “Beton Duvar” ile kapatılıyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesinin 6 mahallesinde 103 gün boyunca süren operasyonlar sonrası, bazı giriş ve çıkışlar güvenlik nedeniyle beton bloklarla kapatıldı.

Sur’un operasyon sahası “Beton Duvar” ile kapatılıyor
Bu haber 14 Mart 2016 - 18:05 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

Diyarbakır‘ın Sur ilçesinde 103 gün boyunca süren operasyonların tamamlanmasından sonra bazı yerler’de yasak kaldırıldı, halk evlerine döndü. Operasyonların kısmen devam ettiği bazı mahallelerinde sokağa çıkma yasağı süren Sur İlçesi’nde, bazı girişler güvenlik nedeniyle beton bloklarla kapatıldı.

2 Aralık 2015 tarihinde PKK mensubu kişilerin ve Ydg-H gençlik yapılanmasına karşı operasyon düzenleyen emniyet güçleri, grupların etkisiz hale getirilmesi, kazılan hendeklerin kapatılmas, barikatların kaldırılması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile başlayan operasyonlar 10 Mart 2016 tarihinde sona ererken, dün sabah 08.00’dan itibaren, Sur Kaymakamlığı tarafıdan Gazi Caddesi ile Cevatpaşa Mahallesi‘nin tamamı, Dabanoğlu Mahallesi‘nin Maragozcular sokağı, Süleyman Nafiz ve Varol sokaklarında yasak kaldırıldı.

İlçenin çarşısı olan Gazi Caddesi‘nde yasağın kalkmasıyla hareketlilik yaşanırken, Sur’ların açık kısımları ilçeye giriş çıkışları kontrol altında tutmak amacıyla yaklaşık 4 metre yüksekliğinde ve 2 metre genişliğinde olan beton bloklarla kapatıldı. İlçeye adını veren tarihi Diyarbakır Surları’nın aralıkları ile yaya olarak giriş yapılan açık kapıları beton bloklarla kapatıldı. İlçeyi çevreleyen surların zaman içinde tahrip olup oluşan deliklerin de beton bloklarla kapatıldığı görülürken, işlemin güvenlik gerekçesiyle yapıldığı öğrenildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA