SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Ahmet Davutoğlu; İstanbul patlaması sonrası konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün sabah saatlerinde Beyoğlu ilçesinde meydana gelen bombalı terör saldırısı sonrası konuştu. Davutoğlu, soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü söyledi.

Ahmet Davutoğlu; İstanbul patlaması sonrası konuştu
Bu haber 19 Mart 2016 - 22:33 'de eklendi ve 381 kez görüntülendi.

Ahmet Davutoğlu, Beyoğlu ilçesi, İstiklal Caddesi’nde yaşanan saldırıyla ilgili bir mesaj metni yayınladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Meydana gelen olayla ilgili soruşturma çok yönlü ve büyük bir dikkatle sürdürülüyor. Yaşanan Olayın en kısa zaman içinde aydınlatılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Bugün sabah saatlerinde, İstanbul İstiklal Caddesi’nde aralarında ülkemizi ziyaret etmekte olan çeşitli ülke vatandaşlarının da bulunduğu sivillere yönelik bir terör eylemi gerçekleştirilmiştir. Hiçbir ayrım gözetmeden doğrudan ‘insan’ı hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştiren canileri, onları böyle insanlık dışı bir eyleme azmettiren ve destekleyen her türlü ihanet odağını ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum. Bu acı olay sebebiyle milletçe hepimiz derin bir acı içindeyiz. Bu alçakça saldırıda hayatını kaybedenler için taziyelerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terör odakları bu saldırıyla birlikte menfur cinayetlerine yenilerini eklemiştir. Bu olay vesilesiyle bir kere daha gördük ki, terörün hedefi bütün insanlıktır, insanların yaşama hakkıdır. Dünyanın dört bir tarafından gelen mesajlar bu acının dünyanın her yanındaki insanlarca paylaşıldığını ve terörün gerçek yüzünün bütün dünyada görülmeye başlandığını ispat ediyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA