SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Bağlar’da; Hdp’li vekil “Ziya Pir”e şok tepki

Diyarbakır’ınBağlar ilçesinde meydana gelen olaylardan sonra sokağa çıkma yasağı’nın ilan edilmesinden ötürü ilçeye giden HDP’li vekil Ziya Pir’e, halk ateş püskürdü.

Bağlar’da; Hdp’li vekil “Ziya Pir”e şok tepki
Bu haber 22 Mart 2016 - 23:59 'de eklendi ve 857 kez görüntülendi.

Diyarbakır‘ın 400.00 nüfuslu Bağlar ilçesinde 1 hafta boyunca süren Sokağa Çıkma Yasakları’nın kaldırılmasından sonra ilçeye dönen hane sahipleri ve iş yeri sahipleri, ilçesi ziyarete gelen HDP Diyarbakır milletvekili Ziya Pir’e ateş püskürdü. Ziya Pir kendisine yöneltilen sorular karşısında çaresiz kalırken, konuşmaların yaşandığı anlarda kendisine yüksek tepki gösteren iş yeri sahiplerine “ben ne yapabilirim” diye cevap verdi

Bağlar‘da ikamet eden ve ismi açıklanmayan kadın, olayların yaşandığı gün mahallelerine 6 kişinin geldiğini ve bu kişilerin “Sen git çocuklarını bize bırak” dediğini anlatan kadın, hayatımda o gün gibi hiçbir gün korkmadım dedi. Çaresizlik içinde kaldıklarını ve sokağa düştüklerini anlatan konuşmacı bayan, sözlerinin sonunda “Kim bu olaylara sebep olmuşsa Allah belasını versin” dedi..

İlçede ikamet eden gençlerden birine yöneltilen mikrofonda konuşan konuşmacı; “Yazık günah değil mi bu kadar millete, amaç nedir ki şehri kullanıyorlar ? Şehrimize yazık, gençlerimize yazık, bizim gençlerimizin eli kalem tutarken neden silah tutsun, neden ölsünler ? Bunlarla bir yere varılmaz. 101 yıl önce biz ne için mücadele etti ? Çanakkale için, toprak için, bayrak için mücadele ettik. Peki şimdi ne için mücadele ediyoruz biz ? Bunları yapanların amacı nedir ? ” açıklamalarında bulundu.

Sur İlçesinde çıkan olaylarda evini Bağlar ilçesine taşımak zorunda kalan bir kadın; “Olayların yaşandığı Sur ilçesinde gidecek yerimiz olmadığı için evimizde kaldık, daha sonra Polisler gelip kapımızı çaldılar ve bize dediler burada can güvenliğiniz bulunmamaktadır bir an önce ilçeyi boşaltın. Bundan sonra evimizden tek bir parça çıkaramadan olduğumuz gibi kapıyı çektik ve çıktık, Bağlar ilçesine taşındık ve kiralık ucuz bir ev bulduk, eşim akrabalardan borç para aldı, bu parayla ikinci el Çamaşır Makinesi, ikinci el yatak aldım ve yine ikinci el Televizyon aldım eve yerleştik. Şimdi bizi buradan da çıkardılar, ben şimdi nerede kalacağım size soruyorum, siz cevabını verin ben dinleyeyim” açıklamalarında bulunuldu.

HDP Diyarbakır milletvekili Ziya Pir, gittiği bağlar ilçesinde halkın ve bölge esnafının kızgın tutumu ile karşılaştı. Ziya Pir’e tepki gösteren bir genç ” Ben 30 yıldır bu sokakta büyümüşüm abe, şimdiye kadar Devlet gelmesi buraya, ben görmedim Devlet böyle bir şey yapsın.Bakın eve roket girmiş, ben şimdiye kadar Devlet’in roket kullandığını görmedim, hani bunu da mı Devlet yaptı sen söyle ? Böyle değil, hak arayışı böyle değil, halkına sahip çıkmak böyle değil. Bizler barış olsun diye sizinle beraber olduk hani barış ? Biz barış göremiyoruz olan fakir ve fukaraya oluyor. HDP’li vekiller Dicle Kent’te oralarda oturuyorlar, vekillerin kendi inşaatları ve gitsinler oralara yakın yerlerde bunları yapsınlar bizi rahat bıraksınlar” açıklamalarında bulunuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA