SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Ensarioğlu: “Taziyelere katılmak suç değildir” dedi

AKP Diyarbakır Milletvekili ve Merkez Yönetim Kurulu üyesi olan Galip Ensarioğlu, YPG’lilerin taziyesine katılmasıyla ilgili medyada çıkan haberlere açıklık getirdi ve Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

Ensarioğlu: “Taziyelere katılmak suç değildir” dedi
Bu haber 28 Mart 2016 - 20:34 'de eklendi ve 440 kez görüntülendi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Galip Ensarioğlu YPG‘li taziyesine katılmasıyla ilgili medyaya yansıyan tartışmalara açıklık getirdi. Galip Ensarioğlu, “Taziyelere katılmak suç değildir, taziyeye katılmak taziye sahibinin acısını paylaşmaktır. Evet ben katıldım ancak Sayın Kılıçdaroğlu az biliyor, bir değil birkaç kez katıldım, bununla ilgili dokunulmazlık kalkacaksa ilk oyu da ben veririm” açıklamasında bulundu.

AKP Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu‘nun açıklamaları şöyle:

“Taziye meselesi özellikle Ankara patlamasından sonra Van’da bir milletvekilinin bu vahşi terör eylemini gerçekleştiren şahsın taziyesine katılmasıyla başlayan bir tartışmadır. Taziyelere katılmak suç falan değildir. Taziyeye katılmak taziye sahibinin acısını paylaşmaktır. Kimse çocuğunun terörist, kötü falan olmasını istemez. Ölmesini de istemez. Bu ayrı insani bir şeydir, geleneklerimizde olan bir durumdur. Ama vahşi bir terör eyleminde, bütün kamuoyunu infiale sürükleyen bir eylemde milletin vekili olarak gidip orada konuşma yaptığınız zaman bu olayı sahiplenme anlamında toplumda bir sıkıntı yaratıyor. Bunun üzerine oluşan bir yargıydı bu taziye meselesi. Daha sonra işte CHP’nin ve paralelci yapının benim sosyal medyada katıldığım bir YPG’linin taziyesinin görüntülerini vermişler. ‘HDP’ye şunu söylerken, sizin vekiliniz de katıldı’ gibi. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ana muhalefetin lideri olarak bunu dile getirmesini hayretle izledim. Bunu sanki saklayacakmışız gibi…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA