SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Sur ilçesinde yasak 120. gününde, esnaf tedirgin

Diyarbakır’ın merkeze bağlı Sur ilçesinde 2 Aralık 2015 tarihinde resmi olarak ilan edilen sokağa çıkma yasağı 120. gününe girdi, kent halkı yaralarını sarmaya çalışıyor. İnsanlar huzursuz ve umutsuz..

Sur ilçesinde yasak 120. gününde, esnaf tedirgin
Bu haber 28 Mart 2016 - 19:28 'de eklendi ve 357 kez görüntülendi.

Diyarbakır‘ın merkeze bağlı tarihi Sur ilçesinde 28 Kasım 2015 tarihinde operasyon hazırlıkları yapılan ilçede ilan edilen sokağa çıkma yasağı 120. gününe girdi. Operasyonların sona erdiği ilçede, çatışmaların şiddetli yaşandığı bölgelerde yıkılan binalardan geriye kalan hafriyatların taşınma işlemleri devam ediyor.

Sur ilçesinde 28 Kasım 2015 tarihinde Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi‘nin öldürülmesinin ardından geçici ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 2 Aralık 2015 tarihinde genişletilmişti. Sokağa çıkma yasağının 103. gün sürdüğü ilçede operasyonlar tamamlanırken, 13 Mart 2016 tarihinde sokağa çıkma yasağı kısmen kaldırılmıştı. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği operasyonların yürütüldüğü mahallelerde, polis güvenlik önlemine devam ederken, kent genelinde güvenlik güçlerinin kurduğu bariyer ve mevzilerin tamamen kaldırıldığı görüldü. Önceki günlerde Sur kapılarından sıkı güvenlik önlemleri altında ilçeye girebilen vatandaşlar, bugün arama yapılmadan içeri alındı.

ESNAF KİLİT VURDU, DÜKKANLARA KİRALIK YAZISI ASILDI

Diyarbakır‘ın en büyük ve tarihi çarşı olma özelliğini taşıyan Sur ilçesinde halk kadar ilçedeki esnafı da darbe yedi. Esnafın kentte en çok kira verdiği yer olarak bilinen Sur ilçesinde dükkanların çoğuna “kiralıktır” yazısı asıldı. Bazı işletmeciler, 4 ay sonunda 20 bin lirayı aşan kira bedeli ödediklerini belirtirken, bazı esnaflar da bu şekilde boş dükkanların uzunca bir süre tutulamayacağını dile getirdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA