SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Vali Aksoy: Bağlar’da meydana gelen zararlar karşılanıyor

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, kent’in Bağlar İlçesi’ne bağlı Kaynartepe Mahallesi’nde, 15-20 Mart tarihleri arasında düzenlenen terör operasyonları esnasında ev ve iş yerleri hasar gören vatandaşların hasar tespit işlemlerinin tamamlandığını belirtti.

Vali Aksoy: Bağlar’da meydana gelen zararlar karşılanıyor
Bu haber 28 Mart 2016 - 20:00 'de eklendi ve 495 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, kent’in en büyük ilçesi olan Bağlar‘ın, Kaynartepe Mahallesi’nde, 15-20 Mart tarihleri arasında yürütülen operasyonlar esnasında ev ve iş yerleri hasar gören vatandaşların zararlarının tespit çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Vali Hüseyin Aksoy, zarar tespiti tamamlanan 1.965 vatandaşa ödenmek üzere Başbakanlık Acil Destek Fonu’ndan Bağlar Kaymakamlığı’na toplam 1 milyon 621 bin 361 lira 26 kuruş gönderildiğini belirtti.

Diyarbakır valiliği resmi Web sitesinden konu ile ilgili yazılı açıklamada bulundu;

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy; Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesinde 15 Mart Salı gününden 20 Mart Pazar gününe kadar meydana gelen terör olayları sonucu zarar gören vatandaşlara yönelik zarar tespit çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Vali Aksoy açıklamasında mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını ve yapılan çalışmalar sonucunda zarar tespiti tamamlanan 1965 vatandaşa ödenmek üzere, Başbakanlık Acil Destek Fonundan Valiliğimiz emrine gönderilen kaynaktan, Bağlar Kaymakamlığına 1.621.361,26 TL gönderildiğini sözlerine ekledi.
 
Vali Aksoy konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “İlimiz Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi’nde 14.03.2016 Pazartesi günü saat 22.30 dolaylarında, silahlı BTÖ mensuplarının sokak aralarına barikat kurarak çukur kazdıkları, yol keserek vatandaşlarımızın seyahat özgürlüklerini engelledikleri, vatandaşlarımızın araçlarına ve ikametlerine zarar verdikleri bilgisinin alınması üzerine, güvenlik kuvvetlerimiz tarafından ivedilikle duruma müdahale edilmiştir.
 
‘Sivil Vatandaşlarımızın Can Güvenliğinin Sağlanması Ve Herhangi Bir Olumsuzluk Yaşanmaması Amacıyla Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilmiştir’
 
Çatışmaların devam etmesi üzerine, güvenlik birimlerimizce gerçekleştirilecek çalışmalar esnasında sivil vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla, Bağlar Kaymakamlığımız tarafından;  15 Mart 2016 Salı günü 03.00‘den geçerli olmak üzere Bağlar İlçesi Kaynartepe mahallesinin tamamında, saat 09.00’dan geçerli olmak üzere Gürsel Caddesinin Cemiloğlu Caddesinden Bağlar dört yola kadar olan kısmı ve Nükhet Coşkun Caddesinin tamamında, ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Devam eden günlerde güvenlik kuvvetlerimiz tarafından yapılan çalışmalar sonucunda kazılan çukurlar ve kurulan barikatlar kaldırılmıştır.
 
‘Hasar Tespit Çalışmalarına Zaman Kaybetmeden Başlanmıştır’
 
Bağlar İlçesinde meydana gelen terör olayları sonucunda zarar gören vatandaşlarımızın zararlarının tespiti ve ödeme işlemlerinin yapılabilmesi için 22.03.2016 tarihinde hasar tespit çalışmalarına başlanmıştır.
 
‘1965 Vatandaşımıza Ödenmek Üzere Toplam 1.621.361,26 TL Bağlar Kaymakamlığına Gönderilmiştir’
 
Bu kapsamda hasar tespiti yapılan 489 vatandaşımıza ödenmek üzere Bağlar Kaymakamlığına 23-25.03.2016 tarihlerinde 390.911,08 TL, hasar tespitleri tamamlanan 1469 vatandaşımıza da ödenmek üzere 28.03.2016 tarihinde 1.230.450,18 TL gönderilmiştir. 7 dosya ile ilgili olarak ise bilgi ve belge beklenmektedir. Sonuç olarak Bağlar ilçesinde başlatılan hasar tespit çalışmalarında bugüne kadar 1965 vatandaşımızın hasar tespitleri tamamlanmış olup toplam 1.621.361,26 TL, Başbakanlık Acil Destek Fonundan Valiliğimiz emrine gönderilen kaynaktan, Bağlar Kaymakamlığına gönderilmiştir.
‘Diyarbakır halkına teşekkür ediyorum’
 
Bölücü terör örgütünün vatandaşlarımıza verdiği zararlara rağmen, devletimiz her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya ve onlara yönelik her türlü zararı karşılamaya devam edecektir. Bu vesileyle bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı çukurlara ve oluşturduğu barikatlara karşı çıkarak, onlara destek vermeyen ve örgüt mensuplarının bu çabalarını boşa çıkaran Diyarbakır halkına teşekkür ediyorum”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA