SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Vali Aksoy: Sur’a geldi, esnafı ziyaret etti

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur ilçesine geldi. İlçenin son durumunu kontrol eden vali Aksoy, esnafların sorunlarını dinledi. Vali Aksoy’un gelişi ile birlikte dağkapı’da ve sur girişlerinde bulunan kontrol noktaları da kaldırıldı.

Vali Aksoy: Sur’a geldi, esnafı ziyaret etti
Bu haber 30 Mart 2016 - 19:20 'de eklendi ve 450 kez görüntülendi.
Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy Sur İlçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ziyarette Vali Hüseyin Aksoy’a Sur Kaymakamı Memduh Tura ve İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan da eşlik etti.
 
Ziyaret sırasında esnafla yakından ilgilenen Vali Aksoy esnaf’a sıkıntılarının giderilmesi konusunda yardımcı olunacağını söyledi. Ziyarette bir kahvehaneye davet edilen Vali Aksoy ve beraberindekiler burada çay içerek vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Ayrıca Sur İlçesinde yer alan güvenlik noktalarındaki polisleri de ziyaret eden Vali Aksoy buradaki polislere görevlerinde başarılar diledi.
 
“Amacımız Diyarbakır’ı Normal Yaşamına Döndürmek Ve Sorunları Ortadan Kaldırmak”
 
Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Aksoy şunları söyledi: “Halkımız, huzur ve güven ortamının oluşmasından memnuniyet duymuştur. Bugün biz de esnafımıza başarılar ve hayırlı işler dilemek için ziyarette bulunduk. Vatandaşlarımızın memnuniyetlerini daha iyi noktalara taşımak üzere ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Onlardan gelen talepleri alıp imkânlar ölçüsünde bunları nasıl karşılayabiliriz, neler yapabiliriz, bunu ortaya koyma adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Diyarbakır Sur içi ticaretin kalbinin attığı yer. Buranın iyi bir noktaya gelebilmesi için esnaf ve STK’lar ile birlikte bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Amacımız Diyarbakır’ı normal yaşamına döndürmek ve sorunları ortadan kaldırmak. Esnafımız da bu yapılan çalışmalardan dolayı güvenlik birimlerimize teşekkürlerini iletiyor. Diyarbakır’ın huzuru ve güvenliği için arkadaşlarımız büyük bir gayret içinde çalışıyor. Temennimiz tekrar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan Diyarbakır’ın ticaretinin rutin bir şekilde devam etmesini sağlamaktır”
 
“Hiç Kimseyi Açıkta Ve Dışarıda Bırakmıyoruz”
 
“Özellikle Sur’dan taşınmak zorunda kalan vatandaşların barınma ihtiyaçlarını ve temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere, onlara Aralık, Ocak Şubat ve Mart aylarında yaklaşık olarak 14 milyon lira nakdi yardım yaptık. Kalacak hiçbir yeri olmayan vatandaşlarımız varsa bu vatandaşları da otellerde misafir ediyoruz, hiç kimseyi açıkta ve dışarıda bırakmıyoruz. Basit usulde vergi mükellefi olan yaklaşık bin 300 civarındaki esnafımıza da 4 milyon TL civarında bir nakdi yardım yapıldı, amaç burada sorunları en asgariye indirmek,  esnafımızın vatandaşımızın bu süreci daha az sıkıntıyla geçiştirmesini sağlamaktır”
 
“Kamulaştırmaya Buradaki Esnafımızla, Vatandaşlarımızla Görüşülerek Karar Verilecek”
 
“Bakanlar Kurulu Kararı acele kamulaştırma yetkisi veriyor, bu hepsinin kamulaştırılacağı anlamına gelmiyor. Sur’u daha iyi bir noktaya taşıya bilme adına alınmış bir yetkidir. Bu yapılacak olan çalışmalar buradaki esnafımızla da vatandaşlarımızla da görüşülerek bir karar verilecek” dedi.
 
Vali Aksoy ve beraberindekiler Sur İlçesindeki esnaf ziyaretinin ardından İç Kale Müze Kompleksine geçerek burada bir takım incelemelerde bulundu.
 
İncelemelerin ardından Vali Aksoy ve beraberindekiler İç Kale’den ayrıldı.
DSC_7220 DSC_7244 DSC_7266 DSC_7274

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA