SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Valilik’ten Nusaybin iddialarına cevap!

Valilik, Nusaybin’de güvenlik güçlerine operasyon izni verilmediği iddialarına karşın açıklama yaptı.

Valilik’ten Nusaybin iddialarına cevap!
Bu haber 06 Nisan 2016 - 21:18 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.

Mardin Valiliği, Nusaybin’deki operasyonlara ilişkin, bir takım odaklarca operasyona ilişkin ortaya sürülen eksik veya kasten çarpıtılmış hatalı bilgilerin tamamının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, milli güvenliği ve kamu düzenini tehdit eden, güvenlik güçleri ve vatandaşların can ve mal güvenliği ile temel hak ve hürriyetlerini hedef alan bölücü terör örgütü mensuplarına karşı güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonların demokratik hukuk kuralları çerçevesinde kararlılıkla devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda, Nusaybin ilçesinde 14 Mart 2016 tarihinde başlatılan operasyonun başarıyla sürdürüldüğü, şimdiye kadar 3’ü sağ olmak üzere toplam 175 teröristin etkisiz hale getirildiği, 129 barikatın kaldırıldığı ve 391 el yapımı patlayıcının imha edildiği anımsatıldı.

Bunun yanı sıra gerek sosyal medya, gerek yazılı basın üzerinden bazı art niyetli kesimlerce valilik makamına yönelik ortaya atılan iddiaların üzüntüyle karşılandığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bir takım odaklarca operasyona ilişkin ortaya sürülen eksik veya kasten çarpıtılmış hatalı bilgilerin tamamı gerçek dışıdır. Valilik makamınca kolluk güçleri ve askeri birlikler tarafından sunulan operasyon taleplerinin tamamı onaylanmış, bununla beraber yeni operasyonların talimatları da bizzat valilikçe verilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilgili birimlerince 17, İl Jandarma Komutanlığınca 46, İl Emniyet Müdürlüğünce 8 olmak üzere toplam 71 operasyonun gerçekleştirilmesi için izin ve talimat verilmiştir.”

Terör örgütüne karşı son bir yıl içinde Mazıdağı, Dargeçit, Derik, Nusaybin, Kızıltepe ve diğer ilçe merkezlerinde ve kırsallarında kahraman polis, asker ve korucularla tam bir uyum ve hukuk içinde başarılı operasyonlar gerçekleştirildiği aktarılan açıklamada, terör örgütü mensuplarına karşı Nusaybin’de yürütülen müşterek operasyonun da başarıyla sonuçlandırılıp vatandaşların terör tasallutundan kurtarılacağı kaydedildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA