haberdar olİlk Sen Haberdar Ol!Web bildirim ile, önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
Daha SonraBildirimleri Al

SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Amedspor’a verilen ceza Tahkimden onaylandı

Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) verdiği 3 puan silme cezasına itiraz’da bulunan Amedspor’un talebini reddetti.

Amedspor’a verilen ceza Tahkimden onaylandı
Bu haber 03 Mayıs 2016 - 9:36 'de eklendi ve 294 kez görüntülendi.

Amedspor‘a bir kötü haber de Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı Tahkim Kurulu’ndan geldi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’nin, Amedspor’lu taraftarların ideolojik propagandasını gerekçe göstererek kulübün 3 puanını silmişti. Tahkim Kurulu, bu karara itiraz eden Diyarbakır temsilcisinin talebini reddetti.

 

AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

“Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün, PFDK’nın 21.04.2016 tarihli ve E.2015-2016/953, K.2015-2016/1132 sayılı kararına başvurularına ilişkin dosyada, talep doğrultusunda duruşma açıldı. Duruşmaya Kulübü temsilen vekili ile kulüp yöneticileri katıldı, sözlü açıklamaları dinlendi, tutanak altına alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

CEZANIN ONANMASINA KARAR VERİLDİ

– PFDK’ca Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’ne, taraftarlarınca ideolojik propaganda yapılması nedeniyle FDT’nin 42/2. maddesi uyarınca 3(üç) puan silme ve 40.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliği ile;

ERTELENMESİ TALEBİ REDDEDİLDİ

– Kurulumuzun yaptırımın ertelenmesine ilişkin kararlarında ve FDT’nin 102. maddesinde belirtilen şartları taşımadığı anlaşıldığından Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün “yaptırımın ertelenmesi” talebinin reddine oybirliği ile (K.2016/187): karar verilmiştir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA