SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Selahattin Demirtaş: ‘Tıpış tıpış gitmeyeceğiz’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eş genel başkanı Selahattin Demirtaş: “Hiçbir arkadaşımız ifade vermek üzere mahkeme ve savcılıkların davetine gönüllü gitmeyecekler” açıklamasında bulundu.

Selahattin Demirtaş: ‘Tıpış tıpış gitmeyeceğiz’
Bu haber 21 Mayıs 2016 - 0:38 'de eklendi ve 544 kez görüntülendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM’de dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifinin kabul edilmesine ilişkin “Anayasa Mahkemesi’ne iptal başvurusu için 52 vekilin daha desteğine ihtiyacımız var. Darbeye karşıyım diyen 52 milletvekili varsa imza atsınlar. 52 cesur yürek var mı parlamentoda onu da imzaya açıldığında göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDP’li milletvekilleriyle birlikte dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinin kabul edilmesinin ardından Meclis’te basın açıklama yaptı. Figen Yüksekdağ bugün tarihsel bir gün yaşandığını belirterek halk iradesine bir ’darbe’ gerçekleştiğini ileri sürdü.

Figen Yüksekdağ, teklifin hazırlanma sürecinde antidemokratik anlayışın hakim olduğunu bildirerek şunları söyledi: “Bugün bu darbeci siyasetin son perdesi oynandı. Onlar açısında son perde olabilir, bizim açımızdan mücadele daha yeni başlıyor. Onlar tarihe bu yüz karasıyla geçecekler. Demokrasiyi katletme suçundan mahkum olanlar listesine eklenecekler. Bugün oylamanın sonucunda 376 oyu veren milletvekillerinin bir kısmı baskıcı antidemokratik rejimi pekiştirmek ve bundan sonraki süreçte devamını sağlamak konusunda uzlaştılar. Halkımızın siyasi iradesine dönük saldırı içerisine girdiler. HDP bu tablo içinde direnen tek demokratik güçtür. Bu meclis çatısı altında demokrasinin ana muhalefetin odağı haline gelmiştir. Bir kere daha görecekler ki direnenler kazanacak ama bu kez daha büyük kazanacak.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA