SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/haberlife.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Demirtaş, HDP’nin Diyarbakır kongresinde konuştu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Onlar dokunulmazlıkları kaldırılınca titreyeceğimizi düşündüler”. ifadelerini kullandı..

Demirtaş, HDP’nin Diyarbakır kongresinde konuştu
Bu haber 30 Mayıs 2016 - 4:05 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Onlar dokunulmazlıkları kaldırılınca titreyeceğimizi düşündüler. Onlar titriyor çünkü. Artık bir arada duramaz dikiş tutamazlar.AKP, CHP, MHP parti olmaktan çıktılar. Onlar tek tip ama CHP ve MHP dağılmak üzere” ifadelerini kullandı.

Eş Genel Başkanı Demirtaş, partisinin Diyarbakır İl Örgütü’nün 1’inci Olağanüstü Kongresi’ne katıldı. Kayapınar Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kongrede konuşan Selahattin Demirtaş, partisinin üzerine gelinmesine rağmen ilkelerinden ve inandıkları değerlerden vazgeçmediklerini belirterek, “Bizim dışımızda bunu yapan yoktur. Sizler dışında böylesi dik duruş sergileyen yoktur. Hepsi ya korkularından ya da çıkarlarından teslim oldular. Küçük çıkarlar için nokta kadar menfaatleri uğruna virgül kadar eğildiler, bu hale geldiler. Biz böyle dayatmalara boyun eğmediğimiz için başımızda bu kadar zulüm vardır. Asla durmayacağız, sinmeyeceğiz. Onlar dokunulmazlıkları kaldırılınca titreyeceğimizi düşündüler. Onlar titriyor çünkü. Artık bir arada duramaz dikiş tutamazlar.AKP, CHP, MHP parti olmaktan çıktılar. Onlar tek tip ama CHP ve MHP dağılmak üzere. Biz çok renkli olmamıza rağmen bir aradayız ve direniyoruz. Coğrafyamız zengin, onlar da kırk haramiler. Biz bu kırk haramileri ülkemizden kovmadan vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde HDP İl Eş Başkanlığı’na Gülşen Özer ile Cabbar Leygara seçildi.

Kongreye, Demirtaş’ın yarı sıra, milletvekilleri Sibel Yiğitalp, Nursel Aydoğan, Çağlar Demirel, Feleknaz Uca, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak ile çok sayıda partili katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA