SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Şırnaklılar, Cudi ilçesi eteklerine kamp kurdu

Operasyonlar ve Sokağa çıkma yasakları nedeniyle Şırnak il merkezini terk etmek zorunda kalan yaklaşık 2 bin kişi Cudi Dağı eteklerinde ağaç ve sazlıklardan yapılan çardaklarda yaşam mücadelesi veriyor.

Şırnaklılar, Cudi ilçesi eteklerine kamp kurdu
Bu haber 02 Haziran 2016 - 4:19 'de eklendi ve 617 kez görüntülendi.

Şırnak’ta 14 Mart günü yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan operasyonlar devam ederken, evlerini terk etmek zorunda kalan maddi durumu iyi olmayan yaklaşık 2 bin kişi, il’in Cizre İlçesinde bulunan yol üzerindeki Cudi Dağı eteklerinde bulunan İkizce Bölgesi’nde ağaçlardan yaptıkları çardaklarda yaşam mücadelesi veriyor.

Şırnak’ın kent merkezinde uygulanan sokağa çıkma yasağı ve hala devam eden operasyon öncesi kent merkezinde yaşayan yaklaşık 90 bin kişi, kenti terk etmek zorunda kaldı. Bir çok Şırnaklı merkeze bağlı köy ve ilçelerdeki akrabalarının yanına yerleşirken, bazıları da başka illere göç ettti. Ancak ekonomik durumu iyi olmayan, çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan yaklaşık 2 bin kişi ise Şırnak-Cizre İlçesi arasında bulunan Cudi Dağı eteklerindeki, İkizce Bölgesi Top Tepe Köyü yakınlarında, ağaç ve sazlıklardan yapılan çardaklarda yaşam mücadelesi veriyor. Açlıkla karşı karşıya kalan çoğu çocuk, kadın ve yaşlılar, dürbünle her gün Şırnak’ta yaşanan çatışmaları izliyor. Onlarca çocuk eğitimden yoksun bir şekilde, sağlıksız ortamda yaşamaya devam ediyor.

 Çardaklarda yaşayan Şırnaklılar, her türlü yaşam malzemesine ihtiyaç duyduklarını belirterek, çevredeki köylere yardım yapıldığını ancak kendilerine şimdiye kadar herhangi bir yardımın verilmemesinden yakındı. Yasağın da bir an önce kalkmasını isteyen vatandaşlar, evlerine dönmek istediklerini söyledi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA