SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Bağlar’da söylentiler konuşuluyor, yoksa yine mi..

Yaklaşık 1 yıl önce başlayan ve başta Sur olmak üzere kentin çeşitli yerlerinde yürütülen operasyonların tamamlanmasından sonra hayatın normale dönemediği Kaynartepe Mahallesi’nde, PKK mensubu kişilerin mahallelerde dolaştığı ve yeni bir hazırlık içerisinde oldukları halk tarafından gözlemlendi.

Bağlar’da söylentiler konuşuluyor, yoksa yine mi..
Bu haber 30 Haziran 2016 - 7:25 'de eklendi ve 931 kez görüntülendi.

PKK mensubu kişilerin barikat kurup, çukur kazmasının ardından meydana gelen çatışmalar ve ardından ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile gündeme gelen Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan Kaynartepe Mahallesi’nde, PKK mensubu kişilerin halka baskı uygulamaya devam ettiği iddia edildi.

Binlerce ailenin göç etmek zorunda kaldığı mahallede, çatışmaların meydana getirdiği mağduriyetler devam ederken, birçok evde boşaltılmış durumda.

Geceleri ellerinde uzun namlulu silahlar, molotof kokteyl ve ses bombaları ile dolaşan PKK’liler, halkı tehdit ediyor.

Özellikle zemin katlarda bulunan evlerin boşalması için baskı oluşturan PKK’liler, hırsızları kullanarak zemin katlarda olan evlerin kapı ve pencerelerine zarar veriyor. Bu şekilde PKK’nin baskısına maruz kalan halk çareyi evini boşaltmakta buluyor.

Akşam evde oturduğu sırada kapısının çalındığını söyleyen bir mahalle sakini, ardından penceresine taş atıldığını belirtti.

Belli aralıklarla yapılan saldırılardan dolayı tedirgin olduklarını ifade eden mahalle sakini, ne yapacaklarını bilmediklerini söyledi.

Öte yandan birçok sokakta zemin katlarda bulunan evlerin boşaltıldığı gözlerden kaçmadı.

Kaynartepe Mahallesi’nde 14 Mart gecesi PKK’lilerin barikat kurup, çukur kazmasının ardından başlayan çatışmalar ile sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, meydana gelen çatışmalarda binlerce halk göç etmiş, birçok ev ve işyeri de zarar görmüştü.

Kaynak: (Hüseyin Temel, Emrah Deniz – İLKHA)

Diyarbakır bağlar hendek hazırlıkları yasanıyor4 Diyarbakır bağlar hendek hazırlıkları yasanıyor Diyarbakır bağlar hendek hazırlıkları yasanıyor2 Diyarbakır bağlar hendek hazırlıkları yasanıyor3

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA