SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 2 farklı sığınak tespit edildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde devam eden operasyonlarda PKK’a ait sığınak tespit edildi. Sığınakta bomba yapımında kullanılan malzeme, uyuşturucu ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 2 farklı sığınak tespit edildi
Bu haber 03 Temmuz 2016 - 5:20 'de eklendi ve 426 kez görüntülendi.

Operasyonların sürdüğü Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’ye ait 2 sığınakta çok sayıda bomba yapımında kullanılan malzeme, uyuşturucu ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Lice’de PKK’ye ait sığınaklardan çok sayıda malzemenin ele geçirildiği belirtildi.

Bir kişinin gözaltına alındığının ifade edildiği açıklamada operasyonda ele geçirilen malzemeler şöyle sıralandı:

“Variller içerisinde toprağa gömülü vaziyette 770 adet BTÖ mensuplarına ait kıyafet, bir ton 100 kilogram kubar esrar elde edilebilecek 55 bin kök kenevir, 30 adet EYP yapımında kullanılan tüp (20 adet büyük, 10 adet küçük), çok sayıda EYP yapmak için kesilmiş tüplere ait parça, çok sayıda EYP yapmak için kullanılan boş şişeler, çok sayıda EYP yapmak için kullanılan kesilmiş fitil parçaları, 8 adet ocak, 3 ton muhtelif gıda ve yaşam malzemesi, Bölücü Terör Örgütüne yeni katılanları eğitmek maksadıyla hazırlanmış bir kütüphane, 300 adet örgütsel doküman”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA