SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Tarihi Ulu Camii bayram namazında doldu taştı

Diyarbakır’da binlerce vatandaş bayram namazını kılmak için camilere akın etti. Sur içinde bulunan tarihi Ulu Camii her zamanli gibi tıka basa doldu, müminlar aynı safta ibadet etti.

Tarihi Ulu Camii bayram namazında doldu taştı
Bu haber 05 Temmuz 2016 - 16:43 'de eklendi ve 456 kez görüntülendi.

Diyarbakır’da binlerce vatandaş bayram namazını kılmak için camilere akın etti. Bayram namazını Ulu Cami’de kılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, terör olaylarını lanetleyerek barışın yeryüzüne yayılması ve hakim olması temennisinde bulundu.

Diyarbakır’da 103 gün süren operasyonlar ve sokağa çıkma yasağının ardından yavaş yavaş normale dönmeye başlayan merkez Sur ilçesinde bulunan ve Müslümanların 5. Harem-i şerifi olarak kabul edilen tarihi Ulu Cami her bayram olduğu gibi bu bayram da doldu taştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Vali Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, AK PartiDiyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar ve beraberindekiler vatandaşlarla beraber bayram namazını kıldılar. Namaz bitiminde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker ve beraberindekiler vatandaşlarla bayramlaştı. Cami çıkışında vatandaşlara şeker ikram edildi.

Burada açıklamalarda bulunan Mehdi Eker, dün Medine-i Münevvere’de yapılan saldırıyı hatırlatarak, “bu bayram da müslümanların kanı dökülüyor” dedi. Eker, “Hazreti Muhammed’in kabrinin bulunduğu yere intihar saldırısı olduğu değerlendirilen bir saldırı oldu. En kötüsü de bu kan döken canilerin, DAEŞ gibi terör örgütlerinin yer yer İslam ile adlarının birlikte anılması ve bununla birlikte nerelerden beslendikleri karanlık olan bu terör örgütlerinin Müslümanlarının kanını akıtması ve Müslümanlara bunun üzerinden kinin ve nefretin gelişmesine sebebiyet vermeleri. Bir de ülkemiz ve şehrimiz için son derece önemli olan PKK terör örgütünün eylemleri var. Biz böyle bir bayram gününde Müslümanların yüreğinin yanmasına sebep olan bu karanlık zihniyeti bu vesile ile bir kez daha lanetleniyoruz. Allah onlara bir daha Müslümanların kanını dökmeye fırsat vermesin, temennisinde bulunuyorum. Barışın ve huzurun hem ülkemize hem de bütün insanlığa hakim olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz. İslam’ın kelime manası barıştır. Barışın yeryüzüne yayılması, hakim olması hepimizin temennisi ve barışı bozanlara karşı da hepimizin mücadale etmesi gerekiyor. Bu vesile tüm hemşehrilerimizin, milletimizin, İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. Huzura, barışa, kardeşliğe, vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA