haberdar olİlk Sen Haberdar Ol!Web bildirim ile, önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
Daha SonraBildirimleri Al

SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Diyarbakır’da ikinci el araç satışı dibe vurdu

Diyarbakır ve Güneydoğu anadolu bölgesinde, son dönemlerde devam eden çatışmalı ortam, ikinci el araç piyasasını da derinden etkiledi. Halk parasını cebinde tutmayı tercih ediyor.

Diyarbakır’da ikinci el araç satışı dibe vurdu
Bu haber 09 Temmuz 2016 - 4:50 'de eklendi ve 313 kez görüntülendi.

Diyarbakır ve Güneydoğu anadolu bölgesinde, son dönemlerde devam eden çatışmalı ortam, ikinci el araç piyasasını da derinden fazlası ile etkiledi. Oto galericiler eskiden ayda 5-8 arasında araç alım satımı yaptıklarını belirtirken, son 3 aydır siftah yapamadan iş yerlerini kapattıklarını söylediler.

Bölgede 7 Haziran 2015 seçimlerinin akabinde son bulan çözüm süreci nedeni ile yatırımların askıya alındığı bölgede esnaf kritik günlerini yaşıyor. Küçük esnaftan orta ölçekli işletmelere, iş adamlarından sanayicilere hemen her kesimin olumsuz etkilendiği çatışmalı ortam, ikinci el araç piyasasını da dibe çekti.

Geçtiğimiz yıllara nazaran ikinci el araç alım satımlarının yüzde 80 oranında düştüğüDiyarbakır’da oto galericiler, uzunca bir süre siftah yapamadan iş yerlerini kapatmak zorunda kalıyor. Ramazan Bayramı olmasına rağmen satış yapıp eve ekmek götürmek için iş yerlerini açan oto galeri esnafı, bayramda da umduğunu bulamadı. Kent halkının parasını araca yatırmadığını aktaran esnaf, batı illerindekilerin de çatışmalı ortam nedeni ile bölgeye gelip araç almak istemediğini dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA