SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Şemdinli ve bölgede büyük operasyon, yasak başlatıldı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesin Aktütün bölgesinde PKK mensuplarının askeri konvoy ve birliklere yönelik bombalı saldırıları sonucunda 5 asker şehit olmuştu. Üst üste yaşanan saldırılar sonrası bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Şemdinli ve bölgede büyük operasyon, yasak başlatıldı
Bu haber 12 Temmuz 2016 - 17:38 'de eklendi ve 588 kez görüntülendi.

Hakkari’nin Irak sınırında bulunan Şemdinli ve Çukurca bölgelerinde güvenlik güçlerine yönelik artan bombalı eylemler ve yol kesme olayları üzerime İnsansız Hava Araçları (İHA) keşif uçuşlarının sıklaştırdı. Uçuşlarda. Irak’tan Türkiye’ye giren PKK mensuplarının sıkça kullandığı önemli güzergâhlardan olan Öveç köyü, Karakuş köyü, Karaağaç Mezrası ve Harmanlı Mezraları’nda bulunan noktalarda PKK mensupları tespit edildi.

Konu üzerine Hakkâri Valiliği, PKK mensuplarına yönelik operasyonların yürütülmesi ve PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, kullandıkları barınak, sığınak ve kampların imha edilmesi amacıyla başlatılan hava destekli operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan etti. 

HAKKARİ VALİLİĞİ RESMİ SİTEDEN DUYURDU

İlimiz Şemdinli İlçesi Öveç Köyü, Karakuş Mahallesi (Karaağaç Mezrası) ve Harmanlı Mezralarında artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, İlimiz Şemdinli İlçesi  Öveç Köyü, Karakuş Mahallesi (Karaağaç Mezrası) ve Harmanlı Mezralarında 11 Temmuz 2016 günü saat:04.00’ dan itibaren 3(üç) gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, İlimiz Şemdinli İlçesi  Öveç Köyü, Karakuş Mahallesi (Karaağaç Mezrası) ve Harmanlı Mezralarına giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır.
  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
Hakkâri Valiliği
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA