SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Osman Baydemir, Erdoğan’a tazminat ödeyecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili Osman Baydemir küfür içeren kelimesi yüzünden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tazminat ödeyecek.

Osman Baydemir, Erdoğan’a tazminat ödeyecek
Bu haber 14 Temmuz 2016 - 7:10 'de eklendi ve 813 kez görüntülendi.

Dava kapsamında 25. Asliye Hukuk Mahkemesinde başlatılan duruşmaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın avukatı Hüseyin Aydın ve Osman Baydemir‘in avukatı Yusuf Alataş katıldı. Avukat Hüseyin Aydın, dosyadaki delillere göre HDP milletvekili Osman Baydemir’in, müvekkili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğini belirterek, “Bu beyanları düşünce açıklaması mahiyetinde değildir. Kişilik hakları ihlal edilmiştir.” ifadelerini kullandı ve davanın kabulünü istedi.

Baydemir’in avuaktı Yusuf Alataş ise “Fiili başkan olan bir kişinin doğrudan doğruya çok sayıda dava açması, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını ortadan kaldırmaktadır.” iddiasında bulundu ve davanın red edilmesini talep etti. Yeniden söz alan avukat Aydın, Cumhurbaşkanı’nın yasal haklarını kullandığını, bunun yargıya müdahale niteliğinde olmadığını belirtti.

5 BİN LİRA ÖDEYECEK

Duruşma Hakimi Aysel Durubaş, beyanları dinledikten sonra davayı kısmen kabul ederek, Osman Baydemir’in, Recep Tayyip Erdoğan’a, 5 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdiğini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA