SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Almanya, İdam cezası hakkında açıklama yaptı

Almanya Federal Cumhuriyeti Sözcüsü Seibert, Türkiye’de darbe gişimi sonrası halk’ın idam cezasının geri gelmesini istemesi üzerine açıklamalarda bulundu. Seibert, İdam cezasının geri gelmesi halinde, AB üyelik müzakerelerinin sona erebileceğini kaydetti.

Almanya, İdam cezası hakkında açıklama yaptı
Bu haber 19 Temmuz 2016 - 17:01 'de eklendi ve 754 kez görüntülendi.

Almanya Federal Cumhuriyeti Sözcüsü Steffen Seibert, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’deki darbe girişimi ve sonrasınde yaşanan olaylar hakkında açıklamada bulundu.

Seibert; Türkiye’de yaşanan darbe teşebbüsünün AB ile Türkiye arasındaki mülteci akınını durdurmak için yapılan anlaşmayı etkilemeyeceğini açıkladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Sözcüsü Steffen Seibert, “AB, Türkiye’de yaşayan mültecilere mali destek verilmesini de içeren anlaşmada üzerine düşenleri yerine getirmeye devam edecek” ifadesini kullandı.

Mülteci anlaşmasının hem Avrupa Birliği (AB) hem de Türkiye’nin çıkarına olduğunu kaydeden sözcü Seibert, Almanya’nın Türkiye’den anlaşmaya bağlı kalmasını beklediğini kaydetti.

İDAM GELİRSE MÜZAKERELER SONLANDIRILIR

Steffen Seibert, darbe girişimi sonrası idam cezasının geri getirilmesi durumunda Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik müzakerelerinin de sona erebileceğini kaydetti. “AB, değerler topluluğudur” diyen sözcü Seibert, idam cezasının olduğu bir ülkenin bu kuruma üye olamayacağı anlamına geldiğini ifade etti. Almanya ve diğer AB ülkelerinin, Türkiye’deki idam cezası tartışmasını takip ettiğini kaydeden Alman Sözcü, AB’nin pozisyonunun net olduğunu ifade etti. Seibert, “İdam cezasını kesin olarak reddediyoruz, idam cezası kurumu AB’ye katılma müzakerelerini sonlandıracağı anlamına geliyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA