SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

74 yaşındaki Saliha Nene, Demokrasi nöbetinde

Terör örgütü FETÖ’nün darbe girişimi sonrası tüm ülkede olduğu gibi Diyarbakır’da da Demokrasi nöbeti devam ediyor. Halk’ın içinden 74 yaşındaki Saliha Gündüz nene’de milli iradeye sahip çıkanlar arasında..

74 yaşındaki Saliha Nene, Demokrasi nöbetinde
Bu haber 20 Temmuz 2016 - 6:55 'de eklendi ve 1.155 kez görüntülendi.

Diyarbakır’da FETÖ / PDY darbe girişimini protesto edenler arasında 74 yaşındaki Saliha Gündüz nene de yer alıyor. Gece gündüz demeden demokrasi nöbeti tutan halka Saliha nene’de eşlik ediyor. Şehit annesi olduğu öğrenilen Saliha Gündüz’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kente ziyareti sırasında sürekli görüştüğü öğrenildi.

15 Temmuz akşamına kara bir leke olarak geçen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nın darbe teşebbüsü sonrası olayın başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ülke genelinde süren demokrasi nöbeti devam ediyor. Cumhurbaşkanı ve başbakanın çağrısı üzerine sokaklara dökülen vatandaşların nöbeti gece gündüz sürerken nöbet tutanlar arasında üç gündür bulunan 74 yaşındaki Saliha Gündüz nene, görenleri şaşırttı. Rahatsızlığı dolaysıyla değnekle dolaşan Saliha nene, tüm zorluklara göğüs gererek gece gündüz demeden nöbet tutuyor. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kent ziyaretleri sırasında ise sık sık objektiflere takılan Gündüz’ün şehit annesi olduğu öğrenildi.

74 yaşındaki Saliha Gündüz, üç gündür irade nöbetinde olduğunu ve Amerika’da bulunan Fethullah Gülen’in Türkiye’ye gönderilmesini talep ettiğini ardından ise kellesini kesmeleri gerektiğini söyledi. Gündüz,”Darbe yapmak isteyenler için geldik. Neye darbe yapmaya çalıştılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 72 milyon insan arkasındadır. Kimsenin gücü Recep Tayyip Erdoğan’a yetmez” dedi.

Açıklamaların ardından Gündüz, eline aldığı Türk bayrağı ile destek vererek nöbet tutmayı sürdürüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA