SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Terör örgütü FETÖ, ikinci bir Uludere katliamı yapacaktı

Paralel terör örgütü FETÖ’cülerin Uludere’de yaşanan saldırıya benzer bir katliamla Türkiye’de kanlı toplumsal olayların fitilini ateşlemek için plan yaptığı ortaya çıktı.

Terör örgütü FETÖ, ikinci bir Uludere katliamı yapacaktı
Bu haber 29 Temmuz 2016 - 17:40 'de eklendi ve 979 kez görüntülendi.

15 Temmuz darbe teşebbüsünde bulunanların, toplumda provakasyon ve iç karışıklık çıkması için kalkışmadan bir hafta önce Batman‘da ikinci bir Uludere faciası tertiplediği ortaya çıktı. Planın başında, darbe girişimini devam ettirmek için Konya 3. Ana Jet Üssü’ndeki FETÖ mensubu pilotlara “Kalkışa hazır olun” talimatı gönderen Kurmay Albay Mustafa Ertürk vardı.

Güneydoğu’da terör örgütü PKK‘ya karşı yürütülen operasyonlar kapsamında il il çıkarılan askeri planlar arasında Batman Şehir Merkezi’ni PKK eylemlerine karşı koruma planı da bulunuyordu.

PKK DİYE SİVİLLERİ BOMBALATACAKTI

Ancak Batman’da halkın PKK provokasyonlarına alet olmaması ve şehirde hendeklere izin vermemesi üzerine bu planın uygulanmasına gerek duyulmadı. 15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık 1 hafta önce, göstermelik bir istihbaratla Batman şehir merkezi yakınlarında PKK hareketliliğinin tespit edildiği söylendi ve askeri harekatın başlaması talimatı verildi.

40 MADEN İŞÇİSİNİ KATLEDECEKLERDİ

Plan gereği, Konya 3. Ana Jet Üssü’ne kayıtlı uçakların Batman üzerinde sorti yapıp askeri istihbaratın verdiği hedefleri vurması gerekiyordu. İstihbaratın belirlediği göstermelik hedeflerden biri Batman şehir merkezi yakınlarında sivillerin çalıştığı maden işletmesiydi. İddiaya göre, maden PKK’lı teröristler tarafından basılmıştı ve üslenme ve barınma yeri olarak kullanılıyordu.

EMRE UYMADI KATLİAMI ÖNLEDİ

Albay Mustafa Ertürk istihbaratı Yüzbaşı Faruk Karaaslan’a iletti ve askeri plan çerçevesinde madenin bombalanması talimatını verdi. İddialara göre Karaaslan yaptığı çalışmada maden ve çevresinde bir terörist hareketlilik gözlemlemedi ve madenin bombalanması emrine uymadı. Eğer plan başarılı olsaydı o madende çalışan 40’tan fazla sivil işçi katledilecekti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA