SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Diyarbakır’ın Enflasyon Rakamları Açıklandı

Diyarbakır ve bölgesinde temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı. Bölge rakamları Türkiye ortalamasının üzerinde çıktı. İşte TUİK verilerine dayalı son enflasyon rakamları..

Diyarbakır’ın Enflasyon Rakamları Açıklandı
Bu haber 04 Ağustos 2016 - 18:55 'de eklendi ve 518 kez görüntülendi.

Diyarbakır bölgesinde temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı. Değerler Türkiye ortalamasının üzerinde çıktı. Bölgede en çok domates zamlanırken, etek ise en çok ucuzlayan ürün oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, temmuz ayı tüketici ve üretici fiyat endekslerini açıkladı. TÜFE’de (2003=100) 2016 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,16, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 4,84, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,79 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 7,91 artış gerçekleşti.Diyarbakır ve Şanlıurfa bölgesinde ise temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,23, önceki yılın aralık ayına göre yüzde 4,91, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,85, on iki aylık ortalamalara göre yüzde 7,90 artış gerçekleşti.

Zam şampiyonu domates

Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın içerisinde yer aldığı TRC2 bölgesinin en çok zamlanan ve en çok ucuzlayan ürünleri de açıklandı. Diyarbakır ve Şanlıurfa’da geçen ay yüzde 31,55 oranında fiyat artışıyla domates zam şampiyonu olurken, bunu yüzde 14,52 artış oranıyla şehirlerarası otobüs ücreti, yüzde 9,83 oranıyla kasko ve zorunlu trafik sigortası, yüzde 6,78 oranıyla altın mücevher, yüzde 5,41 oranıyla artış gösteren taksi ücreti izledi.

TÜİK verilerine göre, geçen ay fiyatı düşen ürünlerin başında ise etek geldi. Temmuz ayında eteğin fiyatı yüzde 12,16 oranında düşerken, bu ürünü yüzde 6,87’lik düşüşle fındık içi izledi. Temmuz ayında fiyatı en çok düşen diğer ürünler arasında yüzde 5,59 ile erkek ayakkabısı, yüzde 4,65 ile erkek tişörtü ve yüzde 2,66 ile benzin yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA